jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۴۶۸ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۳

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد

بازگرداندن ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما به مردم

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که تاکنون بیش از ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما که مردم در ایام شیوع ویروس کرونا مسترد کرده‌اند به آنها بازگردانده شده است و اظهارنظرهای غیرکارشناسی بیش از آن چیزی که تاکنون به صنعت هوانوردی آسیب وارد شده، ضربه می زند.

به گزارش جام جم آنلاین، مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: از میان ۱۷ ایرلاین داخلی تاکنون ۱۵ شرکت هواپیمایی بهای بلیت پروازهایی را که مردم در ایام شیوع ویروس کرونا مسترد کرده‌اند یا کنسل شده است را بازگردانده‌اند و هیچ بدهی به مردم ندارند.

وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر تاکنون بابت مسترد شدن این بلیت‌ها حدود ۱۷۰ میلیارد تومان به مردم بازگردانده است، افزود: دو ایرلاین دیگر نیز بخش اعظمی از بهای بلیت پروازهای مسترد شده را به مردم بازگردانده‌اند او تنها بخشی از پروازهای خارجی باقی مانده که هم اکنون در حال اقدام برای برگرداندن پول مشتریان هستند اما نباید با طرح اظهارات غیرکارشناسی بیش از آن چیزی که تا امروز شیوع ویروس کرونا به همه ایرانی‌های دنیا آسیب زده، ضربه وارد کنیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار هواپیما در دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا زمین‌گیر شده اند، گفت: بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در دنیا در مرز ورشکستگی قرار دارند و دولت‌های آنها از این ایرلاین‌ها حمایت‌های مناسبی کرده و می‌کنند تا ورشکست نشوند و امیدواریم دولت ما نیز با اندیشیدن تمهیدات مناسب مانع این اتفاق در ایران شود.

وی اعلام کرد: اخیراً از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شد که 2400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۱۲ درصد برای ایرلاین‌ های داخلی در نظر گرفته شده و تخصیص یافته است تا این شرکت‌های هواپیمایی بتوانند مجدداً روی پای خود بایستند اما تاکنون هیچ مبلغی به ایرلاین‌ها پرداخت نشده و امیدواریم هر چه سریعتر این اتفاق بیفتد تا شاهد ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی داخلی نباشیم.

سامانی با اشاره به ادعای بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ های ایرانی به مسافران بابت کنسل شدن بلیت هواپیما در ایام شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: به هیچ وجه این ادعا صحت ندارد و طرح چنین مباحثی تنها به صنعت هوانوردی کشور که در این ماه‌ها با زیان هنگفتی مواجه شده، آسیب وارد می کند و نشان دهنده بی‌توجهی به این بحران جهانی است. چرا که حجم هزینه‌هایی که بابت مستند شدن این بلیتها پرداخت می‌کند، بسیار بیشتر از ورودی‌هایش است.

پیش از این حرمت الله رفیعی - دبیر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری - گفته بود که ایرلاین‌های داخلی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی به مردم بابت استرداد بلیت پروازهای کنسل شده در ایام شیوع ویروس کرونا را دارند که البته روز گذشته رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - این ادعا را تکذیب کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر