jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۴۰۱   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۷:۳۶

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تکذیب بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین ها به مردم که از سوی برخی تشکل ها اعلام شده بود، گفت: پروازهای داخلی همچنان در وضعیت حداقلی سابق قرار دارد و تنها پروازهای ضروری و پشتیبانی انجام می شود.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، رضا جعفرزاده با اشاره به  ادعای حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری مبنی بر بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به مردم اظهار کرد: پیش از طرح این ادعا اعداد و ارقام دیگری نیز اعلام شده بود و این مقام مسئول اعداد و ارقام بدهی را به شکل کلی اعلام کرده اما این عدد درست نیست و تا کنون مستنداتی درباره آن به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه نشده است.
 
وی با بیان اینکه ایرلاین‌های داخلی باید بهای بلیط کنسل شده مردم در ایام شیوع ویروس کرونا و پس از دستور وزیر راه و شهرسازی را مسترد کنند، افزود: در حال حاضر تنها پروازهای ضروری و پشتیبانی انجام می شود و هر آنچه که به غیر از این صورت می‌گیرد زمره پروازهای اقتصادی نمی گنجد البته عادی شدن روند پروازها منوط به تصمیمات و مصوبات ستاد مقابله با کرونا ست.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه زمانی پروازهای حالت عادی در خواهد آمد، ادامه داد: در زمینه پروازهای خارجی مراودات اقتصادی و بازرگانی و شرایط جهانی شیوع ویروس کرونا نقش بسیار مهمی در عادی شدن شرایط دارد. برای بازگشتن روند پروازهای داخلی به به حالت عادی نیز وضعیت شیوع ویروس کرونا در هر یک از شهرها و مراکز استان‌ها اثر گذار است چرا که اگر شهری پذیرای مسافران نباشد، طبیعی است که استقبالی هم از آن نخواهد شد.
 
جعفرزاده با بیان اینکه سرعت بازگشت پرواز های داخلی به حالت عادی بستگی به نحوه مدیریت و کنترل ویروس کرونا و نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد، تاکید کرد: طبیعی است که صنعت هوانوردی و ایرلاین‌ها توان و پتانسیلی بالایی برای مقابله با ویروس کرونا و اجرای همه پروتکل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شرایط پسا کرونا را دارند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر