jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۴۰۱ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۷:۳۶

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تکذیب بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین ها به مردم که از سوی برخی تشکل ها اعلام شده بود، گفت: پروازهای داخلی همچنان در وضعیت حداقلی سابق قرار دارد و تنها پروازهای ضروری و پشتیبانی انجام می شود.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، رضا جعفرزاده با اشاره به  ادعای حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری مبنی بر بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به مردم اظهار کرد: پیش از طرح این ادعا اعداد و ارقام دیگری نیز اعلام شده بود و این مقام مسئول اعداد و ارقام بدهی را به شکل کلی اعلام کرده اما این عدد درست نیست و تا کنون مستنداتی درباره آن به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه نشده است.
 
وی با بیان اینکه ایرلاین‌های داخلی باید بهای بلیط کنسل شده مردم در ایام شیوع ویروس کرونا و پس از دستور وزیر راه و شهرسازی را مسترد کنند، افزود: در حال حاضر تنها پروازهای ضروری و پشتیبانی انجام می شود و هر آنچه که به غیر از این صورت می‌گیرد زمره پروازهای اقتصادی نمی گنجد البته عادی شدن روند پروازها منوط به تصمیمات و مصوبات ستاد مقابله با کرونا ست.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه زمانی پروازهای حالت عادی در خواهد آمد، ادامه داد: در زمینه پروازهای خارجی مراودات اقتصادی و بازرگانی و شرایط جهانی شیوع ویروس کرونا نقش بسیار مهمی در عادی شدن شرایط دارد. برای بازگشتن روند پروازهای داخلی به به حالت عادی نیز وضعیت شیوع ویروس کرونا در هر یک از شهرها و مراکز استان‌ها اثر گذار است چرا که اگر شهری پذیرای مسافران نباشد، طبیعی است که استقبالی هم از آن نخواهد شد.
 
جعفرزاده با بیان اینکه سرعت بازگشت پرواز های داخلی به حالت عادی بستگی به نحوه مدیریت و کنترل ویروس کرونا و نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد، تاکید کرد: طبیعی است که صنعت هوانوردی و ایرلاین‌ها توان و پتانسیلی بالایی برای مقابله با ویروس کرونا و اجرای همه پروتکل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شرایط پسا کرونا را دارند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر