jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۳۱۸ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۵

کارخانه فرش دیوان یکی از کارخانه های معتبر در زمینه تولید انواع فرش ماشینی می باشد. این شرکت با به کارگیری نیروهای متخصص در حوزه فرش ماشینی و طراحی فرش، توانسته است عملکرد بسیار خوبی از خود در این صنعت به جای بگذارد.

 یکی از تولیدات این کارخانه فرش سفارشی می باشد که در این محتوا بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

تولید فرش های سفارشی یکپارچه

معرفی فرش سفارشی و انواع آن

فرش سفارشی به انواعی از فرش ها گفته می شود که از نظر طرح، رنگ و ابعاد دارای تفاوت هایی با فرش های ماشینی معمولی باشد. برای مثال اگر شما فرش گرد خواسته باشید، این فرش ها جزء دسته فرش های سفارشی به شمار می رود.

همچنین انواع فرش سایز بزرگ را هم فرش سفارشی ماشینی می گویند. این فرش های در ابعاد استاندارد بافته نمی شود و معمولا بزرگتر از آنچیزی است که اندازه فرش های معمولی است. حال به معرفی هر کدام از این فرش های ماشینی سفارشی می پردازیم که می توانید آن را مطالعه نمایید:

همانطور که گفتیم، یکی از انواع فرش سفارشی، فرش هایی است که می تواند دارای ابعاد غیر معمولی و بزرگتر از سایز استاندارد باشد. این فرش های ماشینی در تعداد شانه ها و طرح های مختلف قابلیت بافت را در کارخانه فرش ماشینی دیوان خواهند داشت.

برای بافت فرش قواره بزرگ سفارشی در کارخانه فرش دیوان، ابتدا باید ابعاد محل مورد نظر بررسی شود. بعد از اینکه اندازه گیری ابعاد فضا انجام شد، نقشه فرش بر اساس ابعاد این فضا استاندارد سازی می شود تا بتواند جلوه بهتری را داشته باشد و همچنین به صورت دفرمه نباشد.

بعد از اینکه طرح و نقشه فرش آماده شد، نوبت به این می رسد که فرش های سفارشی بافته شوند. فرش ماشینی سفارشی بزرگ پارچه ممکن است از چندین فرش کوچک تشکیل شده باشد، به همین دلیل باید چند فرش تولید شوند و بعدا در کنار هم قرار گرفته و در نهایت طرح فرش ماشینی بزرگ پارچه را تشکیل دهند.

نصب این فرشها به صورت خیلی حرفه ای صورت می گیرد، به گونه ای که هیچ کس توانایی این را ندارد که با چشم غیر مسلح تشخیص دهد که این فرش ها از چندین فرش تشکیل شده اند. برای همین در نصب این فرش ها باید از افراد متخصص در این زمینه به کار گرفته شود تا کار خود را به خوبی پیش ببرند.

  • فرش ناقواره سفارشی

فرش ماشینی بنابه نیاز های افراد مختلف تولید می شوند. برای مثال کسانی که می خواهند فرش هایی داشته باشند که با محیط قناصی سازگار داشته باشد، باید به دنبال فرش ناقواره باشند. برای بافت این فرش ها به صورت سفارشی هم باید ابتدا اندازه گیری محل مورد نظر با دقت و توسط کارشناسان صورت بگیرد.

بعد از اینکه ابعاد به صورت دقیق اندازه گیری شد، نوبت پیاده سازی نقشه روی محیط ناقواره می باشد. بعد از طراحی نقشه، فرش ماشینی باید تولید شود و بعد از اینکه برش های لازم را روی آن انجام دادند، آماده استفاده در محیط خواهد بود. اگر فرش ناقواره از چندین فرش تشکیل شده باشد، برای نصب آن، باید کار را به افراد متخصصی که از کارخانه اعزام می شوند، بسپارید.

فرش ناقواره در ابعاد مختلفی در کارخانه فرش دیوان کاشان تولید می شود و شما می توانید بدون محدودیت، فرش خود را تهیه نمایید. همچنین انواع و اقسام طرح و تعداد شانه که بخواهید برای شما در نظر گرفته خواهد شد تا فرش سفارشی شما طبق سلیقه خود خود شما بافته شود.

لازم به ذکر است که منظور از محیط ناقواره، حتما محیط های قناص نیست. محیط هایی که به صورت خاص مثلا گرد، هشت ضلعی یا غیره بافته شده اند، جزء محیط های ناقواره به شمار می روند.

مثلا برای محیط زورخانه می توان از فرش ناقواره سفارشی استفاده نمود. هم برای دور تا دور گود زور خانه و هم برای داخل گود که دارای محیط هشت ضلعی است. فرش ناقواره می تواند استفاده های زیادی داشته باشد و در انواع مکانها مورد استفاده قرار بگیرد.

یکی دیگر از محصولات سفارشی کارخانه فرش دیوان کاشان، تولید انواع فرش خاص برای سلیقه های خاص می باشد. منظور از فرش خاص چیست؟ فرشی خاص است که از نظر طرح و رنگ با سایر فرش ها متفاوت باشد. شاید شما هم از آن دسته مخاطبینی باشید که به دنبال این هستند که یک فرش خاص در دکوراسیون خانه خود داشته باشند.

تنها انتخابی که می تواند شما را به فرش خاص و لاکچری نزدیک کند، کارخانه فرش دیوان خواهد بود. کارخانه فرش دیوان، آنچه را که در رویای شما است تبدیل به تار و پود فرش می کند و همان طرحی را پدید می آورد که یک روزی در ذهن شما نقش بسته است.

کارخانه فرش دیوان دارای وحدهای مختلفی از جمله تولید و طراحی فرش می باشد. طرح هایی که شما در فروشگاه اینترنتی دیوان مشاهده خواهید کرد، همگی از واحد طراحی فرش کارخانه دیوان خلق شده اند و همه طرح ها ثبتی کارخانه می باشند. یکی از نکات قابل توجه در زمینه طراحی فرش ها این است که این فرش ها بنابه سلیقه های صادراتی تولید می شوند و به همین دلیل خاص و منحصر به فرد خواهند بود.

رنگ بندی های جدید که در این کارخانه به تولید می رسند، رنگ بندی هایی همچون لاکی، انبه ای، روناسی، نقره ای، فیلی و غیره می باشند.

پس آنچه که در ذهن دارید تا به عنوان یک فرش در دکوراسیون خاص شما قرار بگیرد، فقط در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان پیدا خواهد شد. این فرش سفارشی در تعداد شانه و تراکم بالا و با ظرافت بی نظیر بافته می شود.

کیفیت بافت فرش سفارشی

قطعا یکی از مسائلی که باید در زمینه فرش مورد توجه قرار بگیرد، ظاهر آن است اما بحث کیفیت هم بسیار مهم خواهد بود. فرش ماشینی دارای تولیدات بسیار گسترده ای است و خب طبیعی است که برخی از فرش های تقلبی و غیر اصل هم در بازار وارد شوند. فرش های بی کیفیت وارداتی که می توانند خیلی ها را گول بزنند.

وقتی شما در زمینه کیفیت فرش اطلاعات لازم را داشته باشید، قطعا می توانید تشخیص دهید که کدام فرش با کیفیت است، کدام فرش بی کیفیت، کدام فرش اصل است و کدام فرش تقلبی، پس ما در این بند از مطلب میخواهیم اطلاعات شما را در زمینه کیفیت فرش ماشینی سفارشی ارتقا ببخشیم.

اولین مورد باید ببینید که کارخانه بافنده فرش مورد نظر کجا است. این اتفاق وقتی می افتد که شما میخواهید از نمایشگاه ها و فروشگاه هایی که واسطه هستند و محصولات خود را ارائه می کنند در نظر بگیرید. چون در این فروشگاه ها انواع و اقسام فرش پیدا می شود که شما باید در ابتدا از اصالت آنها مطلع شوید.

حتما فرشی که می بینید دارای اطلاعات لازم در مورد کارخانه بافنده باید باشد و این اتفاق وقتی رخ می دهد که به صورت برچسب در پشت فرش این اطلاعات درج شده باشد. اصطلاحا به این برچسب، شناسنامه فرش گفته می شود. شناسنامه فرش باید شامل اطلاعاتی از قبلی کارخانه بافت، تعداد شانه، تراکم، تعداد رنگ، دستگاه بافنده و الیاف باشد و همچنین علائم استاندارد در آن به کار رفته باشد.

بعد از اینکه مطمئن شدید فرش از کارخانه معتبری برای شما به عرضه می رسد، بهتر است که اکنون به سراغ کیفیت دستگاه بافنده برویم. برخی از کارخانه ها هستند که فرش سفارشی را با دستگاه های تبدیلی تولید می کنند و روانه بازار می کنند. دستگاه های تبدیلی هم دارای تعداد شانه پایین تر هستند و هم تراکم پایین تری دارند. ولی در برخی از کارخانه ها با دستکاری و تبدیل دستگاه بافنده تعداد شانه فرش را بالا می برند که می توان با بررسی تراکم آن تشخیص داد که چه دستگاهی استفاده شده است.

در کارخانه فرش دیوان از دستگاه های بافنده HCPx2 و HCI x2 استفاده می شود که هر دو از جدیدترین دستگاه های موجود در صنعت هستند و برای شما طرح های زیبا و با کیفیت را ارائه می دهند. فرش سفارشی شما با تکنولوژی جدید در طرح و رنگ بافته شده و در اختیارتان قرار می گیرد. پس خیالتان راحت باشد، فرشی که سفارش می دهید هم دارای طرح خاص است و هم دارای کیفیت بسیار بالایی خواهد بود.

در مورد کیفیت مواد اولیه و الیافی که در فرش ماشینی سفارشی استفاده می شود هم باید بدانید. در فرش های ماشینی کلا از نخ های مصنوعی بافته می شود. نخ های مصنوعی در صنعت نساجی تعداد زیادی دارند ولی می توان چند نمونه از با کیفیت ترین آنها را که در فرش ماشینی سفارشی مورد استفاده قرار می گیرند، شناخت:

  • الیاف اکریلیک فرش سفارشی

یکی از مرغوبترین الیافی که در فرش ماشینی می تواند به کار گرفته شود، الیاف اکریلیک هیت ست می باشد. الیاف اکریلیک هیت ست که از پلیمری به نام پلی اکریلو تشکیل شده است، دارای مزیت های بسیاری نسبت به دیگر نخ های موجود در بازار برای استفاده در فرش ماشینی است.

یکی از ویژگی هایی که این فرش دارد، این است که دارای استحکام و دوام بسیار بالا است. فرش سفارشی که با الیاف اکریلیک هیت ست بافته شده باشد، می تواند تا سال های سال بدون کاهش کیفیت برای شما پایدار باقی بماند. همچنین این فرش ها از عوامل محیطی مثل نور مستقیم خورشید چندان تاثیر نمی پذیرند و همین امر باعث شده است که کارخانه های معتبر از الیاف اکریلیک برای بافت نخ خاب فرش های ماشینی استفاده کنند.

یکی از نشانه هایی که می توان این الیاف را نسبت به بقیه تشخیص داد، این است که در برابر گرمای لحظه ای بسیار مقاوم است. مثلا اگر شما قابلمه ای داغ را برای چند ثانیه روی این فرش قرار دهید، نخ های آن آسیب نخواهد دید، اما در مورد الیاف دیگر این موضوع صدق نمی کند.

راه دوم تشخیص فرش ماشینی سفارشی که از الیاف اکریلیک هیت ست بافته شده باشد، این است که ظاهر فرش را باید نگاه کنید تا متوجه شوید. با بررسی نخ های خاب بافته شده در این فرش اگر دقت کنید، متوجه خواهید شد که نخ های خاب این فرش به صورت دانه دانه دیده می شوند، این بهترین راه برای تشخیص فرش اکریلیک سفارشی خواهد بود.

لازم به ذکر است که الیاف اکریلیک برای اینکه کیفیت بیشتری داشته باشند در فرآیندی به نام هیت ست با حضور گرما، بخار و فشار بالا هیت ست می شوند که این عمل سبب می شود پرزدهی آنها هم به شدت کاهش یابد.

در کارخانه فرش دیوان، فرش ماشینی که سفارش می دهید با استفاده از الیاف اکریلیک هیت ست به تولید می رسد و این قضیه کمک می کند که فرشی با کیفیت بسیار بالاتر داشته باشید.

  • الیاف پلی استر فرش ماشینی سفارشی

الیاف پلی استر از نظر کیفیت در درجه بعد از الیاف اکریلیک قرار می گیرند. این الیاف در کارخانه فرش دیوان برای استفاده در نخ تار فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد ، چرا که هم استحکام بالایی دارند و هم کیفیت نسبتا قابل قبولی خواهند داشت. وجود این الیاف در کنار الیاف اکریلیک هیت ست، در نهایت سبب تولید یک کالای با کیفیت و مستحکم خواهد شد.

  • الیاف پنبه فرش سفارشی

در فرش سفارشی از الیاف پنبه هم استفاده می شود، اما در نخ پود آن. فرش ماشینی دارای نخ های خاب، تار و پود است که هر کدام از آنها باید از باکیفیت ترین الیاف بافته شوند تا فرشی که به سفارش مشتری بافته می شود، کیفیت لازم را برای استفاده داشته باشد. الیاف پنبه که در صنایع پوشاک هم مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در فرش های ماشینی قلمداد می شوند. البته هر چه درصد خلوص پنبه بیشتر باشد، سبب می شود که فرش با کیفیت تری داشته باشیم، چون در برخی از کارخانه ها از ترکیب پنبه و پلی استر استفاده می شود.

در کارخانه فرش دیوان، الیاف پنبه به صورت خالص در نخ پود فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند و این قضیه باعث می شود که کیفیت محصول نهایی دوچندان شود.

اطلاعات تماس کارخانه فرش دیوان:

مراجعه به فروشگاه اینترنتی : به نشانی www.farshdivan.com

تماس مستقیم با واحد فروش کارخانه : 09133647713

آدرس مراجعه و بازدید از کارخانه: کاشان، بلواز قطب راوندی، کوی حکمت 33، کارخانه فرش دیوان کاشان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: