jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۰۲۰ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۱

محققان استرالیایی یک شرکت باور دارند، روش درمانی سلول‌ های بنیادی آنها می‌تواند به درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا کمک کند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، محققان استرالیایی یک شرکت باور دارند، روش درمانی سلول‌ های بنیادی آنها می‌تواند به درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا کمک کند و احتمال ثمربخش بودن آن نیاز است.

پزشکان امیدوار هستند که سلول‌های بنیادی بتواند سلاحی در مبارزه با کروناویروس باشد؛ شرکت پزشکی Mesoblast از آزمایش 300 نفر برای تعیین اینکه آیا درمان از طریق سلول‌ های بنیادی در بیماران مبتلا به COVID-19 که از التهاب شدید ریه رنج می‌برند مؤثر خواهد بود یا خیر خبر دادند.

کارن عثمان که هدایت این تیم را برعهده داشت گفت: آنچه در همان بیمار اول دیدیم این بود که در طی چهار ساعت بسیاری از پارامترهای بیماری او چهار ساعت پس از دریافت سلول‌ های بنیادی بهتر شد.

محقق ارشد این پژوهش اضافه کرد: این نتایج مرا برای راه‌حل جدید درمان کرونا تشویق کرده است، اگرچه تردیدهایی نیز وجود داشته است.

دانشمندان این شرکت از روش سلول‌ درمانی «رایونسیل» ( Ryoncil) خود به صورت تزریق داخل وریدی استفاده کردند.

اگرچه از روش سلول‌ درمانی، معمولاً برای سایر بیماری‌ها مانند آرتریت روماتوئید استفاده می‌شود، اما ممکن است در این مرحله قدم دیگری در جهت کمک به بیماران کرونا باشد.

یک بیمارستان در نیویورک این آزمایش را روی ۱۲ بیمار انجام داد و درنهایت ۱۰ نفر از آنها توانستند از دستگاه‌های تنفسی بی‌نیاز شوند و شرایط بهبودی را پیدا کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر