jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۹۳۹ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۵

دولت فرانسه به منظور احتکار و انبار جانشین های نیکوتین فروش آن را محدود کرد. میزان درخواست برای خرید آن وقتی بالا رفت که تحقیقات ثابت کرد که جایگزین های نیکوتینی بدن را مقابل ویروس کرونا مقاوم می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، تحقیقات اثبات کرده بود ماده موجود در نیکوتین و سایر جایگزین های شبیه نیکوتین می تواند بدن را مقابل ویروس کرونا محافظت کند بنابراین درخواست برای خرید آن به سرعت بالا رفت.

دولت فرانسه بر همین اساس اعلام تا یازدهم می که قرنطینه سراسری فرانسه به تدریج رفع می شود داروخانه ها مجازند محصولات جایگزین نیکوتین همانند آدامس، صمغ، چسب های مخصوص و قرص های نیکوتین را به صورت محدود بفروشند.

همچنین خرید و فروش انواع محصولات مبتنی بر نیکوتین به صورت آنلاین ممنوع شده است.

دولت در بیانیه ای گفت که این اقدام در مرحله اول جلوگیری از خطرات ناشی از مصرف بیش از حد یا سوء استفاده های مرتبط با نیکوتین است.

در وهله دوم ، تأمین مستمر و مناسب برای افرادی که نیاز به حمایت پزشکی نیکوتین دارند، باعث ایجاد وضع قانون محدودیت در خرید و فروش آن شده است.

تحقیقات اخیر در بیمارستان پاریس اثبات کرده است که سیگاری ها کمتر از سایرین به کرونا آلوده می شوند.

این تحقیقات ، یافته های مشابهی را منتشر کرد که ماه گذشته در مجله پزشکی نیو انگلستان منتشر شد که نشان می داد 12.6 درصد از هزار مورد چینی مبتلا به کرونا سیگاری بوده اند.

حالا بر پایه این تحقیقات قرار است به کلیه کارکنان و بیماران بیمارستان پاریس برچسب نیکوتین زده شود تا اثبات شود آیا واقعا این ماده مقابل کرونا مانند سد عمل می کند یا خیر.

این نظریه این است که نیکوتین می تواند به گیرنده های سلولی بچسبد و از این طریق از ورود ویروس به سلول ها و گسترش آن در بدن جلوگیری می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش