jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۴۹۲۷ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۱:۱۰

یک پایگاه آماری بین‌المللی با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در نقاط مختلف جهان اعلام کرد که تعداد موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در جهان اکنون به بیش از ۲۰۰ هزار مورد رسیده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید‌ ‌19) در جهان، حوالی ساعت 20:25 به‌وقت تهران از مرز 200 هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometer از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان با استناد به گزارش‌ های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان به‌طور مستمر اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، آمریکا با 53 هزار مورد مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا،‌ با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با بیش از 26 هزار مورد مرگ‌ومیر) رتبه اول جهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

روز گذشته حدود 6200 نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که این رقم از تداوم روند نزولی آمار روزانه مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در جهان حکایت دارد.

تاکنون بیش از 120 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و قاره اروپا از لحاظ میزان مرگ‌ومیر بر اثر کرونا همچنان رتبه نخست را در میان قاره‌های جهان در اختیار دارد. در واقع 60 درصد از کل قربانیان کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی یوده‌اند.

پایگاه آماری Worldometer شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 2.9 میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت بیش از 930 هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون حدود 820 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.8 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ ـ‌19» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر