jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۴۹۲۷   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۱:۱۰

یک پایگاه آماری بین‌المللی با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در نقاط مختلف جهان اعلام کرد که تعداد موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در جهان اکنون به بیش از ۲۰۰ هزار مورد رسیده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید‌ ‌19) در جهان، حوالی ساعت 20:25 به‌وقت تهران از مرز 200 هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometer از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان با استناد به گزارش‌ های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان به‌طور مستمر اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، آمریکا با 53 هزار مورد مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا،‌ با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با بیش از 26 هزار مورد مرگ‌ومیر) رتبه اول جهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

روز گذشته حدود 6200 نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که این رقم از تداوم روند نزولی آمار روزانه مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در جهان حکایت دارد.

تاکنون بیش از 120 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و قاره اروپا از لحاظ میزان مرگ‌ومیر بر اثر کرونا همچنان رتبه نخست را در میان قاره‌های جهان در اختیار دارد. در واقع 60 درصد از کل قربانیان کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی یوده‌اند.

پایگاه آماری Worldometer شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 2.9 میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت بیش از 930 هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون حدود 820 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.8 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ ـ‌19» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر