jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۶۰۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۷

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد

استارت آزمایش یک واکسن کرونا از فردا

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که آزمایش بالینی یک واکسن "کرونا ویروس" از فردا آغاز خواهد شد.

به گزارش جام جم انلاین از ایسنا ،"مت هانکوک"(Matt Hancock) وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد که دولت این کشورتمام امکانات خود را به کار می‌گیرد تا واکسن کرونا ویروس را به تولید برساند.

وی اعلام کرد که آزمایش بالینی یک واکسن کرونا ویروس که توسط محققان دانشگاه آکسفورد توسعه داده شده، از فردا پنجشنبه آغاز می شود.

هانکوک افزود: بهترین راه برای شکست کرونا ویروس تولید واکسن بود که این فرآیند "آزمون و خطا" به حساب می‌آمد.

وی ادامه داد: ولی انگلیس در خط مقدم تلاش های جهانی در این زمینه بوده است و در برابر کشورهای دیگر، بودجه بیشتری را به این کار اختصاص داده است.

واکسنی که فردا آزمایش می‌شود،‌ ترکیبی از نسخه ضعیف شده یک ویروس معمول سرماخوردگی با رمزگذاری ژن‌ها برای کروناویروس است.

قرار است در این مطالعه ۵۱۰ فرد سالم از سراسر انگلیس، بین سن‌های ۱۸ تا ۵۵ سال آزمایش شوند.

نیمی از این افراد واکسن را دریافت خواهند کرد و نیمی دیگر واکسن کنترل دریافت خواهند کرد که از بروز " سپتیسمی" و "مننژیت" محافظت می‌کند.

این آزمایش بالینی حدود ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

محققان دانشگاه آکسفورد این واکسن را از نسخه ضعیف شده یک ویروس سرماخوردگی معمولی به نام "آدنوویروس" ساخته‌اند که از بدن یک شامپانزه دریافت شده است.

این محققان از نظر ژنتیکی،‌ آدنویروس را تغییر داده‌اند. به این ترتیب نمی‌تواند در بدن انسان‌ها رشد و تکثیر پیدا کند.

همچنین این واکسن با ژن‌هایی ترکیب شده که برای یک پروتئین کدگذاری شده‌اند. کروناویروس از این پروتئین‌ها استفاده می‌کند تا سلول‌های بدن انسان را آلوده کند.

"سائول فاست"(Saul Faust) مدیر موسسه ملی تحقیقات سلامت ساوت‌همپتون گفت: هدف این واکسن افزایش آنتی‌بادی‌های بدن و توانا ساختن سیستم ایمنی برای تخریب ویروس است.

در حال حاضر بیش از ۷۰ واکسن کووید-۱۹ در حال توسعه هستند. حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد که یک واکسن برای مصرف عمومی توسعه، آزمایش و تایید شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش