jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۵۵۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۹

گروه معارف اسلامی شبکه یک همزمان با آغاز ماه شعبان المعظم، ویژه برنامه «مناجات شبانه» را روی آنتن برد که با استقبال خوب مردم مواجه شد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان،گروه معارف اسلامی شبکه همزمان با آغاز ماه شعبان المعظم، ویژه برنامه «مناجات شبانه» را روی آنتن برد.

این برنامه در دو هفته ابتدایی این ماه عزیز از کنار مرقد مطهر امام خمینی (ره) به طور زنده پخش شد که در آن مداحان مختلفی دعای شعبانیه را همراه با مدیحه سرایی، زمزمه می‌کردند.

به گفته محمد تورنگ مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک، در دو هفته پایانی ماه پیامبر اسلام (ص) برنامه مناجات شبانه از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی روی آنتن می‌رود که در قالب این برنامه ابتدا کارشناس مذهبی ۱۵ دقیقه در خصوص آثار دعا بر انسان سخنرانی می‌کند و سپس ذکر مناجات شعبانیه توسط مداحان اهل بیت عصمت و طهارت قرائت می‌شود.

آقای تورنگ از استقبال خوب مخاطبان نسبت به برنامه مناجات شبانه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به انتشار ویروس کرونا، زانو زدن علم در برابر معنویت و آرامشی که از طریق نیایش و دعا برای مردم ایجاد می‌شود، این برنامه توانست نظر مخاطبان را جلب کند و این پذیرش مردمی از طریق پیامک‌های متعددی که برای برنامه ارسال شد، قابل لمس بود.

مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک با بیان اینکه پخش «مناجات شبانه» تا پایان ماه شعبان هر شب حوالی ساعت ۲۴ پخش ادامه خواهد داشت، یادآور شد: برنامه‌ای با همین محتوا با نام "روایت بندگی" همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از شبکه یک پخش می‌شود که این برنامه حوالی ساعت ۲۳:۴۵ هر شب از جوار حرم امام رضا (ع) روی آنتن خواهد رفت.

محمد تورنگ درباره محتوای روایت بندگی اظهار داشت: دهه اول ماه رمضان حاج مهدی سماواتی، دهه دوم سیدرضا نریمانی و دهه سوم حاج سعید حدادیان به طور زنده در این برنامه مناجات خوانی می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر