title
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرو انتشار مطالبی خلاف واقع و تحریف صوتی در خصوص مکاتبه معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد گزارش آنلاین مواد پنومونی (مشکوک به کرونا) توضیحاتی ارائه کرد.
کد خبر: ۱۲۶۴۵۵۳

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در این خصوص گفت: همانطور که از عنوان نامه مشخص است این مکاتبه جهت گزارش فوری و آنلاین موارد مشکوک به کرونا صورت گرفته است و از آنجایی که در سامانه‌ های بیمارستانی این موارد به عنوان «پنومونی مشکوک به کرونا» ثبت می‌شود به ارسال به موقع آمار تاکید شده است.

وی همچنین گفت: در نامه فوق بر مسئولیت سوپروایزرهای بیمارستانی بر ورود دقیق داده تاکید شده است تا تصمیم گیری مبنی بر آمار واقعی صورت گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: از آنجایی که در صورت ترخیص یا فوت بیماران و عدم ثبت فوری در سامانه بیمارستانی MCMC آمار مربوطه از دقت کمتری برخوردار می شود، لذا بر ثبت فوری آمار تاکید شده است تا موارد مذکور از آمار بستری فعلی بیمارستان در سامانه کسر گردد و بر این اساس نیاز تجهیزات مصرفی و حفاظتی و سایر اقدامات حمایتی جهت بیماران موجود در بیمارستان‌ها تامین شود و البته موارد فوت بیمارستانی اعم از ابتلای قطعی و یا مشکوک به بیماری کرونا براساس مستندات پرونده‌های بیماران و به صورت مجزا از طریق مدارک پزشکی بیمارستان ها دریافت می‌شود.

جان بابایی در ادامه گفت: در بند آخر مکاتبه تاکید شده است نتیجه تست بیماران بر همه پرونده ها الصاق گردد تا آمار پنومونی مثبت و منفی از نظر کرونا قابل تفکیک باشد.

وی با ابراز تاسف و تعجب از این گونه اقدامات غیر اخلاقی و غیر حرفه ای که با انتشار گزینشی متن مکاتبات صورت می گیرد، افزود: ضمن اعلام پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا تا حصول نتیجه و برخورد قاطع با افراد فاقد مسئولیت اجتماعی که زمینه تشویش اذهان عمومی را فراهم می نمایند، از تمام تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان و مسئولین بیمارستان‌ها قدردانی می‌کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها