jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۲۵۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۵۶

رئیس رسانه ملی در دیدار با رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

بسیج و رسانه ملی در خط مقدم مواسات و کمک مومنانه به مردم هستند

رئیس سازمان صداوسیما گفت: بسیج و رسانه ملی در خط مقدم مواسات و کمک مؤمنانه به مردم و مستضعفان قرار دارند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، رئیس رسانه ملی در دیدار با سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با تشکر و قدردانی از تلاش‌های همه جانبه بسیج در دوران مبارزه با ویروس کرونا گفت: بسیج همیشه پای کار بوده است و در این ایام فعالیت‌های آن دوباره اوج گرفته است.

دکتر علی عسکری با اشاره به اینکه رسانه در کنار نیروهای انقلابی از جمله سپاه، بسیج، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام و... تا آخر ایستاده است افزود: در بحث مبارزه با کرونا همه بخش‌های صدا وسیما چه در مقابله با بیماری کووید 19 و چه در مقابله با دشمنی و تخریب رسانه‌های معاند تمام قد ایستادند و فعال بودند و به لطف الهی تلاش های رسانه ملی اثرات مفیدی را در افکار عمومی و همچنین در حوزه خبررسانی به همراه داشته است.

رئیس رسانه ملی با تأکید بر ادامه همکاری تنگاتنگ صداوسیما با دولت و به خصوص وزارت بهداشت که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مقوله مواسات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر عرصه و میدان جدید و مهمی‌پیش رو داریم و باید، به سمت هدفی که رهبرمعظم انقلاب ترسیم کرده‌اند با کمک و همدلی مؤمنانه مردم که نقش اصلی را در اختیار دارند با قدرت حرکت کنیم.

آقای علی عسکری شیوع کرونا در کشور و جهان را تحولی بزرگ دانست که نحوه مواجه با آن در ایران نسبت به دیگر کشورها از جمله اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها که بیشتر بر مادی گرایی تاکید دارند، موفق تر بوده است. رئیس رسانه ملی افزود: موفقیت و تفاوت ملت ایران در مقابله با ویروس کرونا با دیگر کشورها در اینجا آشکار شد که کشور ما متکی بر وحدت، همدلی مردم، معنویت و دین اداره می‌شود.

رئیس سازمان صداوسیما به شرایط پساکرونا هم اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تکیه بر توانمندی‌های ذاتی کشور و مردم که یکی از آنها همین موضوع مواسات است که رهبرمعظم انقلاب اسلامی‌بر آن تاکید کردند به جایگاهی به مراتب بهتر از قبل برسیم و رسانه ملی در این ریل گذاری جدید در کنار دولت، مردم و همه نهاد ها به خصوص حرکت مومنانه بسیج ایستاده و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

رزمایش کمک مومنانه سه مرحله‌ای است

در ادامه جلسه رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم با ارائه گزارشی از عملکرد بسیج از آغازین روزهای شیوع کرونا در کشور از برگزاری «رزمایش کمک مومنانه» در سه مرحله خبر داد.

سردار غلامرضا سلیمانی گفت: در مرحله اول این رزمایش به همت سپاه، بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان وکمیته امداد امام خمینی (ره) با شناسایی 3 و نیم میلیون خانوار نیازمندی که معیشت آنها با مشکل مواجه شده و زیر پوشش هیچ کدام از نهادها از جمله کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بهزیستی نیستند کمک‌های در نظر گرفته شده با مدیریت و کریمانه بین خانوارها توزیع خواهد شد و این مرحله پیش از آغاز ماه مبارک رمضان در همین هفته اتفاق می‌افتد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در طول ماه مبارک رمضان، در دو مرحله اقلام بین خانوارهای شناسایی شده، توزیع می‌شود، گفت: مرحله دوم در روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در 15رمضان و مرحله سوم رزمایش نیز بعد از عید فطر عملیاتی می‌شود، ضمن اینکه سامانه‌ای نیز طراحی شده است تا خیرین بتوانند به خانواده‌های نیازمند در حد توان خود کمک کنند.

سردار سلیمانی محور اصلی رزمایش کمک مومنانه را مردم و خیرین دانست و افزود: در طرح کمک مؤمنانه تنها جمع‌آوری اقلام و توزیع آن مطرح نیست بلکه علاوه بر آن شناسایی حامی‌برای افرادی که دچار مشکل شدند و خانواده‌هایی که اقتصاد آنها از بین رفته است در نظر گرفته شده است و افراد خیر تعدادی از این خانواده‌ها را انتخاب و به آن‌ها کمک می‌کنند.

وی افزود: در طول مدتی که کرونا وجود دارد با اعلام آمادگی قبلی خیر می‌تواند ماهانه مبلغی را به خانواده انتخاب شده خود اختصاص دهد و هر ماه به آن‌ها کمک کند.

رئیس سازمان مستضعفین در ادامه به برنامه‌ریزی برای اجرای 3 مرحله مراسم گلریزان هم اشاره کرده و از رئیس رسانه ملی خواست تا با تمام ظرفیت های رسانه برای اجرای هرچه بهتره این رزمایش و برنامه‌های در نظر گرفته شده، پای کار بیایند.

در پایان رئیس رسانه ملی تاکید کرد: همانطور که در بحث مبارزه با کرونا صداوسیما فعال است، در این حوزه هم با همه توان در کنار سازمان بسیج مستضعفین خواهد ایستاد تا بتوانیم به مردم نیازمند کمک و روح همدلی را در جامعه ایران اسلامی‌بیش از پیش متبلور کنیم.

در این جلسه که با حضور معاونان رسانه ملی در حوزه‌های مختلف و همچنین مسئولان سازمان بسیج مستعضعفین برگزار شد دو طرف برای برگزاری هرچه بهتره رزمایش کمک مؤمنانه گفت‌وگو کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر