jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۶۲ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۹

ویروس کرونا ، راموس و پیکه را مجبور می کند اختلافات خود را کنار بگذارند.

به گزارش جام جم آنلاین ،شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان از جمله اسپانیا که رشد فزاینده ای داشته و باعث مرگ عده بیشماری شد، هرچند اتفاقی ناگوار است اما در برخی موارد باعث رفع کدورت و اختلافات شده است.

طبق اعلام روزنامه مارکا، شیوع گسترده کرونا در اسپانیا، باعث شده تا جرارد پیکه و سرخیو راموس، کدورت ها را کنار بگذارند.  2 مدافع قدیمی و ارزشمند تیم های بارسلونا و رئال مادرید که پیوسته بر سر مسائل مختلف ورزشی و سیاسی با یکدیگر اختلاف داشتند، این موارد را به دست فراموشی سپرده و اکنون به فکر یاری رساندن هستند.

حتی در برخی موارد دو مدافع اسپانیایی اقدامات مشترکی نیز داشته اند. همانگونه که روزنامه ایندپندت نیز در این مورد گزارش کرد، هر دو شنبه گذشته در یک کنسرت مجازی از طریق اینترنت علیه کوید 19 شرکت کردند.

این دو در پیامی مشترک گفتند: همه می دانند، اکنون وقت این است که همه با هم باشیم.

طبق آخرین آمار در سراسر جهان یک میلیون و سیصد و سی و پنج هزار نفر به این ویروس مبتلا شده اند. از این تعداد حدود 74 هزار نفر فوت کرده و حدود 277 هزار نفر نیز بهبود یافته اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر