jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۶۲۱ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۴

در حالی که اسفند ماه سال گذشته بازار مسکن تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا از کاهش تعداد معاملات رنج می‌برد، اما قیمت مسکن روند صعودی داشت و از متوسط 14 میلیون تومان عبور کرده و به 15 میلیون تومان رسید.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، بازار مسکن در اسفند ماه سال 1398 یک شرایط سخت و غیر قابل پیش بینی را سپری کرده و معاملات مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت افت کرد.

سال گذشته و در روزهای پایانی سال بود که متوسط قیمت مسکن در تهران از مرز 14 میلیون تومان عبور کرده بود، در اسفند ماه پارسال باز هم این روند را ادامه داد و به 15 میلیون تومان رسید.

بر اساس این گزارش، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز با تایید رشد قیمت مسکن در اسفند ماه 98 اعلام کرد که متوسط قیمت مسکن در تهران به متری 15 میلیون و 658 هزار و 800 تومان رسید.

این در حالی است که در همین ماه تعداد مبایعه نامه‌ها با یک کاهش شدید به 10 هزار و 242 فقره رسیده بود.

تعداد مبایعه نامه ها در بهمن ماه سال 98 بالغ بر 13 هزار و 550 فقره بود که این آمار به خوبی نشان می‌دهد در اسفند ماه حدود 3308 فقره تعداد میایعه نامه کاهش یافته است.

در اسفند ماه سال 97 نیز تعداد مبایعه نامه ها 13 هزار و 33 فقره بود.

البته مقایسه منوسط قیمت مسکن در اسفند 98 با اسفند 97 نشام می دهد که رشد بیش از 4 میلیون تومانی رخ داده است.

متوسط قیمت مسکن در اسفند 97 بالغ بر متری 11 میلیون و 93 هزار تومان بود که مقایسه آن با اسفند 98 نشان می‌دهد که قیمت مسکن در ماه گذشته نسبت به اسفند 97 حدود 42 درصد دشد داشته است.

رشد متوسط قیمت مسکن در اسفند ماه سال قبل نسبت به بهمن ماه سال گذشته حدود 9 درصد کاهش داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر