jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۲۰۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۲:۳۱

مسئول قرارگاه رسانه ای وسرپرست اداره کل راهبری اپراتورهای معاونت فضای مجازی در خصوص همراهی رسانه ملی در فضای مجازی با دانش آموزان توضیح داد.

به گزارش جام جم آنلاین از معاونت فضای مجازی رسانه ملی، محمد مهدی خاموشیان پیرامون فعالیت اخیر شبکه شیران گفت: معاونت فضای مجازی همزمان با شبکه آموزش سیما برنامه های آموزش دروس مقاطع تحصیلی مختلف را به صورت زنده پخش می کند.

وی ادامه داد: پخش این برنامه طبق جدول زمانبندی و در مقاطع ابتدایی ، متوسطه دوره اول ، متوسطه دوره دوم می باشد و کلیه دروس با آموزش معلمان مدارس و طبق برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش صورت می پذیرد و کلیه معلمان توسط این وزارتخانه انتخاب شدند.

خاموشیان افزود:برنامه آموزشی شبکه شیران هر روز طبق جداول از پیش تعیین شده از ۸ صبح الی ۱۷ به صورت زنده پخش می شود. البته این شبکه برنامه های پخش شده را تکرار می کند تا دانش آموزانی که موفق به تماشا نشدند برنامه را دوباره مشاهده کنند.

سرپرست اداره کل راهبری اپراتورها عنوان کرد:مخاطبان در سامانه تلوبیون می توانند شبکه شیران را تماشا کنند و از طریق کچاپ و یا آرشیو برنامه ها به این محتوا دسترسی داشته باشند؛ حتی در تلوبیون، شبکه شیران در ویترین قرار دارد و برای پنج میلیون کاربر اعلان (نوتیفیکیشن) ارسال شده است.

مسئول قرارگاه رسانه ای معاونت فضای مجازی توضیح داد: از ماموریتهای شبکه شیران حضور در تمامی عرصه های مهم و خاص مانند اینگونه برنامه هاست و شبکه شیران به صورت ۲۴ ساعته درحال پخش برنامه است.

وی عنوان کرد: آرشیو تلوبیون به دو صورت انجام می شود یکی آرشیو ساعتی یا همان کچاپ که در هر دقیقه برنامه های صداوسیما را بصورت اتوماتیک برش داده و ارشیو می کند و دیگری آرشیو محتوایی برنامه ها که براساس محتوا آرشیو می شوند مثل یکی از سریالهای پر مخاطب شبکه دو که اول و اخر سریال کات می شودو بعد برایش صفحه ایجاد می شود. همچنین برنامه های دیگری مثل خندوانه و دورهمی که مخاطب بیشتری دارد هم به همین شکل آرشیو می شوند.

خاموشیان سرپرست اداره کل راهبری اپراتورها اظهار کرد: کار تشخیص اینکه کدام برنامه بیشترین مخاطب را دارد به تشخیص دیتا ، یا سرچ در گوگل و از طریق همکاران متخصص انجام می شود.

او ادامه داد: این روزها بحث آموزش از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به همین خاطر بر روی تلوبیون صفحه ایی به نام «مدرسه تلویزیونی» قرار گرفته است که براساس محتواهای دسته بندی شده مطالب آموزشی را ارائه می دهد.

خاموشیان عنوان کرد:برای تمام کاربرانی که از نرم افزار اندروید استفاده می کنند و اپلیکیشن تلوبیون را نصب کرده اند نوتیفیکیشن(اعلان) ارسال شده است که می توانند برنامه های در حال تدریس هر مقطع را از شبکه شیران مشاهده کنند.

آماری که در تلوبیون وجود دارد نشان می دهد برخی محتوایی که بارگذاری شده تا حدود ۱۰هزار بار دیده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر