رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خبر داد؛

ایران همچنان خالی از کرونا / آمادگی 15 بیمارستان برای پذیرش بیماران احتمالی

رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ۱۵ بیمارستان مجهز برای پذیرش بیماران احتمالی مبتلا به کرونا آماده‌باش هستند.
کد خبر: ۱۲۴۶۷۶۱
ایران همچنان خالی از کرونا / آمادگی 15 بیمارستان برای پذیرش بیماران احتمالی

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، محمد مهدی گویا رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران در رابطه با فراگیری ویروس کرونا تا امروز شنبه، گفت: ما در ایران با اقدامات کنترلی که انجام دادیم تا به‌حال هیچ مورد از ابتلای به این بیماری پیدا نکردیم.

وی گفت: ۹ مورد مشکوک به ابتلای بیماری کرونا در شهرستان‌های مختلف کشور داشتیم اما خوشبختانه با آزمایشات و بررسی‌های انجام شده هر ۹ مورد منفی بود.

وی در رابطه با راهکارهای محافظت در برابر ویروس کرونا گفت: کرونا ویروس و عفونتی جدید است که از طریق قطرات تنفسی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، در حال حاضر تنها راه انتقال این بیماری از فرد بیمار به فرد سالم است؛ اگر فردی بیمار است باید مراقب باشد چون از طریق ترشحات تنفسی می‌تواند بیماری را منتقل کند.

به گفته گویا، فردی که با بیمار در تماس است یا فکر می‌کند می‌تواند در معرض این بیماری قرار گیرد حتما باید نکات بهداشتی را رعایت کند.

رئیس اداره بیماری های واگیر سازمان وزارت بهداشت افزود: ما حدود ۱۵ بیمارستان مجهز را درنظر گرفته‌ایم که اگر کسی مبتلا به این بیماری بود یا احتمال ابتلای وی این بیماری را داشتیم به این بیمارستان‌ها انتقال دهیم و در آنجا بستری شود.

گویا در مورد انتشار عکس‌های کادر اورژانسی با لباس‌های مخصوص در فضای مجازی گفت: پرسنل کادر بهداشتی و درمانی موظفند نهایت دقت را انجام دهند، چرا که بخش قابل توجهی از کسانی‌که در چین به این بیماری مبتلا شدند کادر بهداشتی درمانی بیمارستان ها بودند که با این بیمارها سر و کار داشتند پس طبیعی است آنها بیشتر از خودشان مراقبت کنند و بیشتر نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی همچنان در مورد افزایش قیمت ماسک‌ها گفت: همیشه گفته‌ایم که ماسک‌های N95 برای افراد معمولی نیست، این بیماری هنوز به کشور ما منتقل نشده و ماسک‌ها برای پرسنل بهداشتی درمانی و کسانی‌که مستقیم با مریض در ارتباطند استفاده می‌شود.

رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: هیچ ضرورتی وجود ندارد که کل مردم کشور ماسک بزنند و تنها رعایت نکات بهداشتی کافیست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها