منتخب های حوزه معارف و قرآن رادیو در فصل زمستان

برنامه‌های منتخب حوزه معارف و قرآنی فصل زمستان 98 معاونت صدا در رادیو اعلام شد.
کد خبر: ۱۲۴۶۳۸۱
منتخب های حوزه معارف و قرآن رادیو در فصل زمستان

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا ، رادیو قرآن با مجله رادیویی «والعصر» به طور زنده ساعت16:15 با موضوع: رویدادهای قرآنی به انعکاس رویدادها و فعالیت های قرآنی روز برای مخاطب، ترویج فعالیتهای قرآنی در جامعه، افزایش اطلاعات عمومی قرآنی مخاطبان از طریق برگزاری مسابقه، جذب و پرورش خبرنگاران فنی در حوزه قرآن، شناسایی مخاطبان فعال و پیگیر رادیو قرآن برای بهره مندی از نظرات آنان در برنامه ریزی ها، تعامل با خبرگزاری های رسمی کشور برای انعکاس اخبار قرآنی می پردازد.

این برنامه ازشنبه تا چهارشنبه به تهیه کنندگی فاطمه رحمانی و گویندگی جواد نصیری و مهدی صفری پخش می شود.

همچنین مجله رادیویی «اکسیر» که ساعت 19:00 روزهای پنج شنبه به طور زنده و با موضوعات قرآنی(آموزشی) پخش می شود، در جهت آشنایی مخاطب با ناب ترین بخش از تلاوتهای شاهکار قاریان برتر جهان اسلام و بیان نکات آموزشی آن است.

این برنامه با انتخاب قطعات توسط اساتید و کارشناسان حاذق در علوم قرائت قرآن به بیان زندگینامه ، شرح آثار و تاثیرات این قاریان می پردازد .آیه ها و نغمه ها، یکی دیگر از بخش های این برنامه می باشد که از طریق پخش زیباترین و بهترین فرازهای تلاوت به آموزش هشت مقام لحنی در قرائت قرآن می پردازد.

این برنامه به تهیه کنندگی محمد حسن رحمانی و کارشناس مجری: احمد فراهانی است.

مجله رادیویی « محله تلاوت» با موضوع تلاوت درخواستی به طور زنده ساعت18:00 به تهیه کنندگی سید نورالدین سجادی و گویندگی حمید مجیدی مهر پخش می شود.

در این برنامه نکات مرتبط با تلاوت و قراء همچنین احادیث و روایات معصومین (ع) توسط مجری قبل و بعد از هر تلاوت بیان می شود.اشاره به مناسبتهای دینی، مذهبی، ملی از دیگر بخشهای این برنامه استمشاهیر،یادمان ، محافل مشترک، تلاوت تقلیدی، تلاوت تماشایی، نیایش، تلاوت ، کلام بزرگان و با مخاطب ، هدیه تلاوت از بخش های این برنامه است.

برنامه های رادیو قرآن ازموج fmردیف 100 مگاهرتز شنیده می شود.

رادیو معارف در مجله رادیویی« به رنگ خدا» با موضوع آگاهی بخشی(معارفی/اجتماعی) از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17:00 به تهیه کنندگی سید محمد علی حسینیان، محمد حسین پور و گویندگی رضا حبیبی، حمید سوری به طور زنده با نگاه اجتماعی به آیات و روایات برای آشنایی مخاطبان با سبک زندگی مؤمنانه و طرح مباحث مناسب با زندگی امروز و دغدغه های جامعه می پردازد.

تعامل نزدیک با شنوندگان در برنامه و فضای مجازی، پویش به رنگ خدا شدن در کانال سروش و مشارکت فعال شنوندگان در این پویش از بخش های متنوع این برنامه است.این جنگ عصرگاهی- اذانگاهی نگاهی نو به موضوعات معارفی دارد.

مجله رادیویی «مهربان باشیم »که از شنبه تا پنجشنبه به طور زنده ساعت6:45 به ترویج هنجارهای اخلاقی می پردازد توسط محمد جواد محمدی و روح الله اسماعیلی و گویندگی رضا ملایی تهیه و پخش می شود.

این برنامه با بهره گیری از بخش هایی مثل کارشناسی، طنز، گردشگری مذهبی، سواد رسانه ای ، قرارهای معنوی، خبر و روزنامه خوانی و گزارش ، هرروز یکی از هنجارها یا ناهنجاری های اجتماعی را در قالب پرسش از مخاطب (جهت مشارکت) واکاوی می کند و با نگاه اخلاقی اسلامی به مسائل اجتماعی واکنش نشان می دهد.

برنامه های رادیو معارف از موج fm ردیف 96 مگاهرتز شنیده می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها