هشدار آمریکا به فلسطینی‌ها؛

با معامله قرن مخالفت نکنید

نماینده آمریکا در سازمان ملل به مسئولان و گروه‌های مختلف فلسطینی هشدار داد با طرح موسوم به «معامله قرن» مخالفت نکنند.
کد خبر: ۱۲۴۶۱۶۸
با معامله قرن مخالفت نکنید

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، بعد از تلاش‌های دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» برای تحمیل طرح سازش تبعیض‌آمیز خود موسوم به «معامله قرن»، واشنگتن اکنون درباره مخالفت فلسطینی‌ها با این طرح هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بامداد شنبه به فلسطینی‌ها هشدار داد که شکایت کردن از طرح معامله قرن به سازمان ملل فقط مسیر ناموفق سال‌های پیش را تکرار می‌کند.

کرافت با بیان اینکه واکنش اولیه فلسطینی‌ها در رد معامله قرن قابل پیش‌بینی بود، گفت: «چرا این نارضایتی را در مذاکرات مطرح نمی‌کنید؟ بردن این نارضایتی به سازمان ملل کاری نمی‌کند جز تکرار الگوی شکست‌خورده هفت دهه قبل».

پیش از این نماینده فلسطین در سازمان ملل گفته بود «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان طی جلسه‌ای که تا دو هفته آینده در شورای امنیت برگزار خواهد شد، درباره طرح معامله قرن صحبت خواهد کرد و امیدوار است اعضای این شورا قطعنامه‌ای علیه این طرح تصویب کنند.

رویترز به نقل از دیپلمات‌های آمریکایی نوشت که هر قطعنامه‌ای ضد معامله قرن در شورای امنیت با وتوی ایالات متحده مواجه خواهد شد که بدین ترتیب فلسطین می‌تواند این طرح را در مجمع عمومی سازمان ملل به رأی بگذارد و آنجاست که تعداد کشورهای مخالف یا حامی این معامله قرن مشخص خواهد شد.

ترامپ هفته قبل در نشست خبری به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این طرح رونمایی کرد. نتانیاهو بعد از رونمایی از این طرح گفته بود هفته آینده در جلسه کابینه، ضمیمه شدن این مناطق در کرانه باختری را به رأی می‌گذارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها