jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۴۴۲۳۲ ۱۶ دی ۱۳۹۸  |  ۱۵:۱۵

سازمان هواشناسی اطلاعیه داد؛

نفوذ سامانه بارشی به کشور از ۱۸ دی

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به کشور از چهارشنبه (۱۸ دی) از وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب ایران خبر داد.

نفوذ سامانه بارشی به کشور از ۱۸ دی

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، بارش باران و برف چهارشنبه بعدازظهر (۱۸ دی) برای جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، بخش‌هایی از استان‌های مرکزی، زنجان و قزوین، پنجشنبه (۱۹ دی) برای استان‌های ساحلی دریای خزر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کرمانشاه، کردستان و جمعه (۲۰ دی ماه) برای استان‌های گلستان، مازندران، غرب گیلان، شمال خراسان شمالی و جنوب آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی، لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، تشکیل مه و کاهش دید رخ می‌دهد بنابراین احتیاط در تردد جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی توصیه می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: رگبار باران و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ چهارشنبه (۱۸ دی) برای نیمه شرقی خوزستان، جنوب ایلام، پنجشنبه (۱۹ دی) برای جنوب و غرب فارس، بوشهر، شرق هرمزگان و جمعه (۲۰ دی) در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب فارس پیش‌بینی می‌شود.

آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست بنابراین احتیاط در تردد مناطق کوهستانی و پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه‌ها توصیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: