jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۴۴۵ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

هنرمندان عراقی برای بیان اعتراضات خود از دیوار‌های اطراف میدان التحریر بغداد برای ترسیم دیوارنگاره‌ها استفاده کردند.

به گزارش فرارو، برخی دیوارنگاره‌های میدان التحریر و زیرگذر آن دو بخش دارند؛ یک بخش سیاه که «شغب» (آشوب) نامگذاری شده و به نیرو‌های سرکوب اشاره می‌کند و بخش دوم، «شعب» (ملت) نام دارد که دربرگیرنده زندگی و نشاط است. میدان التحریر و زیرگذر آن، به یکی از نماد‌های حضور نسل جدید در فضای سیاسی عراق تبدیل شده است. نسلی که تظاهرات اصلاح‌طلبانه را رهبری می‌کند. تظاهرات عراق از بیش از دو ماه پیش، از اوایل اکتبر شروع شد و هنوز ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر