jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۰۳۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

اگر زائر مشهد بوده اید و همزمان اهل بازار و بازارگردی،​ احتمال دارد گذرتان به بازار قدیمی فرش مشهد هم افتاده باشد؛ یکی از قدیمی ترین بازارهای فرش مشهد که ابتدا در حاشیه حرم مطهر قرار داشت و بعدها به دلیل گسترش حرم و واقع شدن در بافت قدیمی و تاریخی شهر، بخش بزرگی از آن تخریب شد. بخش باقیمانده هم به دلیل قرار گرفتن در بافت فرسوده نیازمند مرمت و بازسازی است.

این بازار کهنه اما دیدنی در سال 83 ثبت ملی شده و مهم‌تر این‌که هنوز می توان در این بازار فرش اصیل خراسانی را به تماشا نشست. همین ها هم بوده که میراث فرهنگی خراسان رضوی درصدد مرمت این بازار برآمده و مدیرکل این اداره از اجرای طرح احیای آن خبر می دهد. ابوالفضل مکرمی‌فر می گوید: بحث مرمت بازار تاریخی فرش مشهد در سال 85 مطرح و در آن زمان اقداماتی برای مرمت و احیای آن انجام شد، اما به سرانجام نرسید و در سال 97 مجدداً میراث فرهنگی و شهرداری برای احیای بازار فرش به توافق رسیدند./ جام جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر