jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۷۱۰   ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌و‌گوی آدینه این هفته با سیدعلی رکن‌الدین، شاعر

مقصد سفرها را همسرم انتخاب می‌کند

سیدعلی رکن‌الدین متولد 1367، بزرگ شده شهرری و گرافیست است و عقیده دارد گرافیک هنرش نیست، فقط ابزار درآمدش است.

این درحالی‌است که از هنرستان تا کاردانی و دو ترم کارشناسی را گرافیک خوانده و بعد رها کرده ‌است. او حالا بعد از چندسال رشته فیلمنامه (سینما) می‌خواند و این روزها در یک شرکت تولیدی مسؤول آتلیه طراحی است. اما موضوعی که باعث شد ما با او مصاحبه داشته‌ باشیم، کتابی از مجموعه غزل‌های او با نام «دچار» بود. این کتاب توسط نشر نزدیک‌تر در سال 97 منتشر شد. اولین مجموعه شعر‌های سیدعلی رکن‌الدین شامل 32 غزل عاشقانه از اوست. رکن‌الدین درباره تصمیم به انتشار اشعارش، می‌گوید: «باید کتاب می‌شدم تا عنوانم رسمیت پیدا کند. «دچار»، سلام من به دنیای آدم بزرگ‌ها است. حالا یا جواب سلام می‌گیرم، یا پوز‌خند یا دورشو!» او شعر را از کتابخانه خواهرش با کتاب‌های فروغ و قیصر‌ شروع کرده ‌است. دزدیده ‌می‌خوانده و لذت می‌برده‌ است. مشق کرد و دچار شد. پس از آن دوران چند سال بعد یعنی سال 88 شعر را جدی گرفت و یکی از شاگردان مرتضی امیری اسفندقه شد.

شیما آشتیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها