jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۱۲۴۱۷۱۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌و‌گوی آدینه این هفته با سیدعلی رکن‌الدین، شاعر

مقصد سفرها را همسرم انتخاب می‌کند

سیدعلی رکن‌الدین متولد 1367، بزرگ شده شهرری و گرافیست است و عقیده دارد گرافیک هنرش نیست، فقط ابزار درآمدش است.

این درحالی‌است که از هنرستان تا کاردانی و دو ترم کارشناسی را گرافیک خوانده و بعد رها کرده ‌است. او حالا بعد از چندسال رشته فیلمنامه (سینما) می‌خواند و این روزها در یک شرکت تولیدی مسؤول آتلیه طراحی است. اما موضوعی که باعث شد ما با او مصاحبه داشته‌ باشیم، کتابی از مجموعه غزل‌های او با نام «دچار» بود. این کتاب توسط نشر نزدیک‌تر در سال 97 منتشر شد. اولین مجموعه شعر‌های سیدعلی رکن‌الدین شامل 32 غزل عاشقانه از اوست. رکن‌الدین درباره تصمیم به انتشار اشعارش، می‌گوید: «باید کتاب می‌شدم تا عنوانم رسمیت پیدا کند. «دچار»، سلام من به دنیای آدم بزرگ‌ها است. حالا یا جواب سلام می‌گیرم، یا پوز‌خند یا دورشو!» او شعر را از کتابخانه خواهرش با کتاب‌های فروغ و قیصر‌ شروع کرده ‌است. دزدیده ‌می‌خوانده و لذت می‌برده‌ است. مشق کرد و دچار شد. پس از آن دوران چند سال بعد یعنی سال 88 شعر را جدی گرفت و یکی از شاگردان مرتضی امیری اسفندقه شد.

شیما آشتیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر