jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۱۲۴۱۷۱۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌و‌گوی آدینه این هفته با سیدعلی رکن‌الدین، شاعر

مقصد سفرها را همسرم انتخاب می‌کند

سیدعلی رکن‌الدین متولد 1367، بزرگ شده شهرری و گرافیست است و عقیده دارد گرافیک هنرش نیست، فقط ابزار درآمدش است.

این درحالی‌است که از هنرستان تا کاردانی و دو ترم کارشناسی را گرافیک خوانده و بعد رها کرده ‌است. او حالا بعد از چندسال رشته فیلمنامه (سینما) می‌خواند و این روزها در یک شرکت تولیدی مسؤول آتلیه طراحی است. اما موضوعی که باعث شد ما با او مصاحبه داشته‌ باشیم، کتابی از مجموعه غزل‌های او با نام «دچار» بود. این کتاب توسط نشر نزدیک‌تر در سال 97 منتشر شد. اولین مجموعه شعر‌های سیدعلی رکن‌الدین شامل 32 غزل عاشقانه از اوست. رکن‌الدین درباره تصمیم به انتشار اشعارش، می‌گوید: «باید کتاب می‌شدم تا عنوانم رسمیت پیدا کند. «دچار»، سلام من به دنیای آدم بزرگ‌ها است. حالا یا جواب سلام می‌گیرم، یا پوز‌خند یا دورشو!» او شعر را از کتابخانه خواهرش با کتاب‌های فروغ و قیصر‌ شروع کرده ‌است. دزدیده ‌می‌خوانده و لذت می‌برده‌ است. مشق کرد و دچار شد. پس از آن دوران چند سال بعد یعنی سال 88 شعر را جدی گرفت و یکی از شاگردان مرتضی امیری اسفندقه شد.

شیما آشتیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر