jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۷۱۰   ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌و‌گوی آدینه این هفته با سیدعلی رکن‌الدین، شاعر

مقصد سفرها را همسرم انتخاب می‌کند

سیدعلی رکن‌الدین متولد 1367، بزرگ شده شهرری و گرافیست است و عقیده دارد گرافیک هنرش نیست، فقط ابزار درآمدش است.

این درحالی‌است که از هنرستان تا کاردانی و دو ترم کارشناسی را گرافیک خوانده و بعد رها کرده ‌است. او حالا بعد از چندسال رشته فیلمنامه (سینما) می‌خواند و این روزها در یک شرکت تولیدی مسؤول آتلیه طراحی است. اما موضوعی که باعث شد ما با او مصاحبه داشته‌ باشیم، کتابی از مجموعه غزل‌های او با نام «دچار» بود. این کتاب توسط نشر نزدیک‌تر در سال 97 منتشر شد. اولین مجموعه شعر‌های سیدعلی رکن‌الدین شامل 32 غزل عاشقانه از اوست. رکن‌الدین درباره تصمیم به انتشار اشعارش، می‌گوید: «باید کتاب می‌شدم تا عنوانم رسمیت پیدا کند. «دچار»، سلام من به دنیای آدم بزرگ‌ها است. حالا یا جواب سلام می‌گیرم، یا پوز‌خند یا دورشو!» او شعر را از کتابخانه خواهرش با کتاب‌های فروغ و قیصر‌ شروع کرده ‌است. دزدیده ‌می‌خوانده و لذت می‌برده‌ است. مشق کرد و دچار شد. پس از آن دوران چند سال بعد یعنی سال 88 شعر را جدی گرفت و یکی از شاگردان مرتضی امیری اسفندقه شد.

شیما آشتیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها