jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۴۰۸   ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گفت‌وگو با محمد میرزمانی، آهنگساز قطعه کوچک جنگلی:

ارکستر کامل در اختیار داشتیم

تیتراژ سریال کوچک جنگلی ساخته شد و بعد از تکمیل آن صدای ناصر مسعودی جایگزین صدای تورج زاهدی شد و طبیعی است که استاد مسعودی در جریان برخی موارد نباشد. از این رو گفت‌وگوی کوتاهی داشته‌ایم با محمد میرزمانی درباره برخی موارد مربوط به ضبط سریال. او ضمن تاکید بر این نکته که شعر و ملودی این قطعه را فرخ‌لقا هوشمند در اختیارش قرار داده، توضیحات کوتاهی درباره ضبط این قطعه داده که می‌خوانید.

این اواخر قرار بر این بوده که این قطعه را دوباره با صدای هر دو خواننده یعنی آقای مسعودی و آقای زاهدی اجرا کنید؟
من این قطعه را یک بار دیگر و این بار برای سنتور نوشتم که در قالب یک قطعه مستقل و بدون کلام تولید و پخش شد. در واقع قطعه را تنظیم مجدد کردم برای دو سنتور و ارکستر که آقای محسن غلامی آن را اجرا کردند.
این قطعه هیچ وقت دیگر، جای دیگری هم اجرا شده یا نه؟
سال 1390 اگر اشتباه نکنم آقای چکناواریان آن را در ارمنستان اجرا کردند با صدای آقای شاهرخ شیردوست.
این قطعه در دهه60 با کدام ارکستر و کجا ضبط شد؟
قطعه را در صدا و سیما و در استودیوی 104 ضبط کردیم با صدابرداری آقای محسن کلهر و ناصر فرهودی که هر دو به رحمت خدا رفته‌اند.
و به نظر می‌رسد با ارکستر کامل ضبط شده باشد.
بله و با وجود گذشت این همه سال همچنان لازم است تشکر بکنم از نوازندگانی که آن زمان این قطعه را به بهترین شکل نواختند؛ کسانی که بهترین‌های نوازندگی در ایران بودند و ما ارکستر کامل در اختیار داشتیم به‌خصوص باید از آقای کریم قربانی تشکر کنم که خیلی زحمت کشیدند برای این قطعه.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر