jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۴۰۸ ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گفت‌وگو با محمد میرزمانی، آهنگساز قطعه کوچک جنگلی:

ارکستر کامل در اختیار داشتیم

تیتراژ سریال کوچک جنگلی ساخته شد و بعد از تکمیل آن صدای ناصر مسعودی جایگزین صدای تورج زاهدی شد و طبیعی است که استاد مسعودی در جریان برخی موارد نباشد. از این رو گفت‌وگوی کوتاهی داشته‌ایم با محمد میرزمانی درباره برخی موارد مربوط به ضبط سریال. او ضمن تاکید بر این نکته که شعر و ملودی این قطعه را فرخ‌لقا هوشمند در اختیارش قرار داده، توضیحات کوتاهی درباره ضبط این قطعه داده که می‌خوانید.

این اواخر قرار بر این بوده که این قطعه را دوباره با صدای هر دو خواننده یعنی آقای مسعودی و آقای زاهدی اجرا کنید؟
من این قطعه را یک بار دیگر و این بار برای سنتور نوشتم که در قالب یک قطعه مستقل و بدون کلام تولید و پخش شد. در واقع قطعه را تنظیم مجدد کردم برای دو سنتور و ارکستر که آقای محسن غلامی آن را اجرا کردند.
این قطعه هیچ وقت دیگر، جای دیگری هم اجرا شده یا نه؟
سال 1390 اگر اشتباه نکنم آقای چکناواریان آن را در ارمنستان اجرا کردند با صدای آقای شاهرخ شیردوست.
این قطعه در دهه60 با کدام ارکستر و کجا ضبط شد؟
قطعه را در صدا و سیما و در استودیوی 104 ضبط کردیم با صدابرداری آقای محسن کلهر و ناصر فرهودی که هر دو به رحمت خدا رفته‌اند.
و به نظر می‌رسد با ارکستر کامل ضبط شده باشد.
بله و با وجود گذشت این همه سال همچنان لازم است تشکر بکنم از نوازندگانی که آن زمان این قطعه را به بهترین شکل نواختند؛ کسانی که بهترین‌های نوازندگی در ایران بودند و ما ارکستر کامل در اختیار داشتیم به‌خصوص باید از آقای کریم قربانی تشکر کنم که خیلی زحمت کشیدند برای این قطعه.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر