jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۳۸۷   ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آخرین کار جدی‌ام در تلویزیون همکاری با «خندوانه» بود که همچنان هرجا می‌روم صحبتش هست و همه می‌خواهند بدانند چه زمانی فصل جدیدش ساخته می‌شود. ذاتا فکر می‌کنم تلویزیون قابلیت دارد که باز هم برنامه‌های نو و مخاطب‌پسند برایش تولید شود و لازم هم نیست حتما از نمونه‌های موفق قبلی کپی کنیم.

مردم در همه ادوار نیاز به نشاط داشته‌اند و این نشاط اگر به صورت واقعی و با پرهیز از دروغگویی ایجاد شود یقین بدانید برنامه گل می‌کند. در ایجاد نشاط برای مخاطبان باید دور جلف‌بازی و هرز رفتن را بگیریم و به‌جایش از مولفه‌هایی بگوییم که در دل زندگی مردم جریان دارد.
سبک همه‌گیری که بعد از خندوانه رشد یافت یعنی این‌که مخاطب را به‌طور مستقیم همراه مجریان کنیم پیشتر هم در جنگ‌های تلویزیونی بود ولی خندوانه به شکل گسترده از این ویژگی استفاده کرد و باعث شد برنامه سازان بفهمند برای خنداندن مخاطب لازم نیست فقط برنامه‌های یک‌سویه تولید کنند.
خرسندم که میراث خندوانه رواج یافت و از عاقبت برنامه‌سازانی که همه هم و غم خود را بر کپی‌برداری می‌گذارند، می‌ترسم. هنوز، هم نویسنده توانا داریم و هم ایده‌پردازان متبحر، پس چرا برای تولید به سراغ اینها نمی‌رویم و فکر می‌کنیم با کپی‌کاری به مقصد می‌رسیم.
این‌که برنامه‌ای تولید شود که با نگاه طنازانه، ایرادهای برنامه‌های پیشین را محور کمدی کند ایرادی ندارد، ولی در این مسیر نباید به افراط بیفتیم و یک ایراد را آن قدر کش دهیم که به ابتذال بیفتد.
خودم بارها طرح‌هایی برای کار داشته‌ام و به‌رغم این‌که به تولید نرسیده‌اند آن قدر رویشان کار و ویرایش‌شان کرده‌ام که نگو و نپرس چون دلم می‌خواهد حتی اگر یک نفر آنها را بخواند لذت ببرد، چه برسد به این‌که بخواهد آنها را بسازد. این، بهترین راه است برای بالا رفتن ضریب موفقیت.

بهروز بقایی
بازیگر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر