jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۱۲۳۹۷۷۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

بزرگ‌ترین چالش ایرانی‌ها در مقابل همسفرشان چگونه حل می‌شود؟

جنگ اول به از تعارف آخر

تَعارُف مصدر عربی است و در فرهنگ دهخدا به معنی «یکدیگر را شناختن» است اما در زندگی روزمره ما نمونه‌ای از احترام متقابل به حساب می‌آید و آدم‌ها از طریق تعارف می‌خواهند روی ارزش فرد مقابل‌شان تاکید کنند.

تعارف در بین ایرانی‌ها شامل طیف وسیعی از رفتارهاست که مرسوم‌ترینش بازکردن در برای یک زن توسط مرد یا ایستادن جلوی در برای ورود همکاران و... می‌شود. در واقع نفس تعارف رفتار خوبی است اما این حرکت محترمانه در سفر مانند سم است. سمی که باعث می‌شود آدم‌ها از شفافیت و ابراز حس و نظر واقعی‌شان دوری کنند و همین باعث دلخوری، خودخوری و... می‌شود. درحالت بدتر تعارف کردن شاید در ظاهر احترام و آرامش را پدید آورد، اما در واقع این آرامش تنها لحظاتی قبل از توفان است، چرا که آدم‌ها منتظر فرصتی هستند تا نظرات و حس‌های واقعی‌شان را ابراز کنند. تعارف‌های مالی، تعارف در رای دادن و تصمیم‌گیری و... از جمله مهم‌ترین مسائلی است که در هر سفر ممکن پیش بیاید و اگر آدم‌ها درست رفتار نکنند، خودشان و سفر را چار مشکل می‌کنند. یک مساله مهم تعارف بر سر خطوط قرمز اخلاقی و رفتاری است. اگر اول سفر یا حتی قبل از آن به شکل خیلی شفاف در مورد خطوط قرمز، مباحث مالی و... صحبت کنید حتما چالش‌های خیلی کمتری در سفر خواهید داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر