jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۹۷۳۱   ۰۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با نگاهی کلی به محصولات ماه‌های اخیر تلویزیون درمی یابیم در بخش تولید محصولات ورزشی و ملودرامهای روتین و مسابقات سرگرم‌کننده مشکلی نداریم، ولی متأسفانه در بخش تولید سریال‌های کمدی بسیار مشکل داریم و علت آن هم ورود پول‌های عجیب و غریب در شبکه خانگی و سینماست که باعث شده بازیگران این گونه به سمت تلویزیون نیایند چون اینجا خبری از بریز و بپاش نیست.

با تزریق پول‌های هنگفت در کمدی‌های سینمایی یا سریال‌های خانگی دستمزدهای بازیگران به طرز عجیب و غریبی بالا می‌رود و سبب می‌شود که دیگر بازیگرها با دستمزدهای سابق تمایلی به بازی در سریال‌های تلویزیونی نداشته باشند. شک نکنید اگر اوضاع با این منوال پیش برود در آینده نزدیک تلویزیون با مشکلات بیشتری روبه‌رو خواهد بود به‌خصوص که مقابله با شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی هم واقعا سخت شده است؛ چون آنها بی‌پروایند، ولی در تلویزیون ورود به برخی مضامین مبتلابه واقعا سخت است. ما به لحاظ بازیگری به‌شدت بالاتر از سریال‌های ماهواره‌ای هستیم و در ابزار و ادوات پشت صحنه نیز کم نداریم ولی داستان‌پردازی‌های‌مان در چرخه‌ای از تکرار قرار گرفته است.
مقامات بالادستی و سیاستگذاران باید اهمیت رسانه ملی را درک کنند و کوشش کنند در جهت رفع مشکلات مالی آن. از آن سو مدیران تلویزیون هم کمی دایره سوژه‌ها را باز کنند و بگذارند مفاهیم به روزتر وارد کارها شود بلکه بیش از این عقب نیفتیم. کنار اینها می‌توان دایره مشاوران سازمان را هم توسعه داد و با استفاده از استخوان خردکردگان امتحان پس‌داده شرایط احیای تولید محصولات سطح اول در رسانه ملی را ایجاد کرد.

مهرام مهام

تهیه کننده

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر