jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۹۷۳۱   ۰۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با نگاهی کلی به محصولات ماه‌های اخیر تلویزیون درمی یابیم در بخش تولید محصولات ورزشی و ملودرامهای روتین و مسابقات سرگرم‌کننده مشکلی نداریم، ولی متأسفانه در بخش تولید سریال‌های کمدی بسیار مشکل داریم و علت آن هم ورود پول‌های عجیب و غریب در شبکه خانگی و سینماست که باعث شده بازیگران این گونه به سمت تلویزیون نیایند چون اینجا خبری از بریز و بپاش نیست.

با تزریق پول‌های هنگفت در کمدی‌های سینمایی یا سریال‌های خانگی دستمزدهای بازیگران به طرز عجیب و غریبی بالا می‌رود و سبب می‌شود که دیگر بازیگرها با دستمزدهای سابق تمایلی به بازی در سریال‌های تلویزیونی نداشته باشند. شک نکنید اگر اوضاع با این منوال پیش برود در آینده نزدیک تلویزیون با مشکلات بیشتری روبه‌رو خواهد بود به‌خصوص که مقابله با شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی هم واقعا سخت شده است؛ چون آنها بی‌پروایند، ولی در تلویزیون ورود به برخی مضامین مبتلابه واقعا سخت است. ما به لحاظ بازیگری به‌شدت بالاتر از سریال‌های ماهواره‌ای هستیم و در ابزار و ادوات پشت صحنه نیز کم نداریم ولی داستان‌پردازی‌های‌مان در چرخه‌ای از تکرار قرار گرفته است.
مقامات بالادستی و سیاستگذاران باید اهمیت رسانه ملی را درک کنند و کوشش کنند در جهت رفع مشکلات مالی آن. از آن سو مدیران تلویزیون هم کمی دایره سوژه‌ها را باز کنند و بگذارند مفاهیم به روزتر وارد کارها شود بلکه بیش از این عقب نیفتیم. کنار اینها می‌توان دایره مشاوران سازمان را هم توسعه داد و با استفاده از استخوان خردکردگان امتحان پس‌داده شرایط احیای تولید محصولات سطح اول در رسانه ملی را ایجاد کرد.

مهرام مهام

تهیه کننده

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها