jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۹۱۸۹ ۰۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

معلولان از جمله اقشاری از جامعه هستند که متاسفانه حتی در بخش گردشگری هم کمتر به نیازهای آنها توجه شده، اما ظاهرا و آرام آرام اتفاقات خوبی در این حوزه در حال انجام است. یکی از این اتفاقات امیدبخش، برگزاری نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولان است که باید طی بازه زمانی ۱۰ تا ۲۰ آذر در شهر میراث جهانی یزد منتظر اجرایش باشیم.

خبر برگزاری این جشنواره را از قول رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد برایتان نقل می کنیم که می گوید با برگزاری این رویداد فرهنگی و اجتماعی در نظر داریم علاوه بر حساس‌سازی جامعه در این خصوص، زیرساخت‌های لازم در شهر یزد را برای حضور معلولان در جامعه ایجاد و تقویت کنیم.
سپنتا نیکنام با اشاره به این که شرکت‌کنندگان این جشنواره ملی، مسوولان و رؤسای انجمن‌های ضایع نخاعی کشور هستند، می افزاید: نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولان در استان یزد می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر شهرها و استان‌های کشور در حوزه مناسب سازی فضای شهری باشد.
نیکنام این خبر خوش را هم می دهد که با تصویب اعضای شورای شهر در بودجه سال 98، شهرداری یزد ردیفی را برای مناسب‌سازی فضای شهر ویژه معلولان در نظر گرفته و برگزاری این جشنواره از جمله اقدامات و برنامه‌های تدوین شده به منظور نهادینه کردن فرهنگ مناسب‌سازی معابر شهری و ابنیه تاریخی در شهر میراث جهانی یزد است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اقدامات و تلاش های شهرداری به ویژه معاونت خدمات شهری، یاداور می شود خوشبختانه مناسب سازی فضاهای شهری به خوبی در اولویت اجرایی این معاونت قرار گرفته و امیدواریم با تلاش‌هایی که در این راستا انجام شده به نتایجی مطلوب در حوزه معلولان برسیم./ جام جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر