jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۱۲۳۸۵۵۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌وگوی آدینه این هفته با زهرا بلنددوست، نویسنده

شاعری در گیلان راحت‌تر است

زهرا اسعد بلنددوست، متولد 7 اسفند 68 در شهر قم، بزرگ شده تهران با اصالت شهر رشت است.

فرزند اول یک خانواده چهار نفره و فارغ‌التحصیل کارشناسی الهیات است و مدتی به عنوان نویسنده و گوینده عروسک با صداوسیما همکاری داشته است. «چایت را من شیرین می‌کنم» نام رمان زهرا بلنددوست و در رابطه با مدافعان حرم و فعالیت سپاه در خارج از مرزهاست که با محوریت مدافعان حرم نوشته شده و اولین رمانی‌ است که در ایران به موضوع داعش پرداخته است. داعش برای ما در این رمان معرفی می‌شود؛ این‌که چگونه این گروهک تروریستی در سراسر جهان تبلیغ و برای خود نیرو جمع می‌کند. نویسنده این کتاب می‌گوید: دلیل نوشتن چایت را من شیرین می‌کنم، لجبازی با یک همکار بود و اصلا قرار نبود این‌طور پیش برود. حالا اما بابت این لجبازی خوشحالم. او درباره چگونگی شکل گرفتن آن ادامه می‌دهد: «رمان را روزانه می‌نوشتم و در کانالم قرار می‌دادم و در فضای مجازی بازخورد خوبی گرفتم. در واقع آن زمان، موضوع تازه‌ای بود که داعش را صریح‌تر و با بیان جزئیات بیشتری توضیح می‌داد.» بعد از اتمام رمان، چندین ناشر به او پیشنهاد چاپ دادند که او نشر کتابستان را انتخاب کرد. حالا هم مدتی است که طرح این رمان را به چندین کارگردان مطرح ایران داده و دنبال این است که به کار تصویری تبدیل شود. متاسفانه اما به محض متوجه شدن موضوع، بی‌توجه از کنار آن عبور می‌کنند.
زهرا بلنددوست در حال حاضر مشغول نوشتن قسمت‌های پایانی رمانی دیگر است. این رمان فصل دوم رمان چایت را من شیرین می‌کنم است و مانند شیوه نوشتن رمان پیشین او، روزانه در کانال شخصی‌اش قرار می‌گیرد.

شیما آشتیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر