jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۱۲۳۸۵۵۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌وگوی آدینه این هفته با زهرا بلنددوست، نویسنده

شاعری در گیلان راحت‌تر است

زهرا اسعد بلنددوست، متولد 7 اسفند 68 در شهر قم، بزرگ شده تهران با اصالت شهر رشت است.

فرزند اول یک خانواده چهار نفره و فارغ‌التحصیل کارشناسی الهیات است و مدتی به عنوان نویسنده و گوینده عروسک با صداوسیما همکاری داشته است. «چایت را من شیرین می‌کنم» نام رمان زهرا بلنددوست و در رابطه با مدافعان حرم و فعالیت سپاه در خارج از مرزهاست که با محوریت مدافعان حرم نوشته شده و اولین رمانی‌ است که در ایران به موضوع داعش پرداخته است. داعش برای ما در این رمان معرفی می‌شود؛ این‌که چگونه این گروهک تروریستی در سراسر جهان تبلیغ و برای خود نیرو جمع می‌کند. نویسنده این کتاب می‌گوید: دلیل نوشتن چایت را من شیرین می‌کنم، لجبازی با یک همکار بود و اصلا قرار نبود این‌طور پیش برود. حالا اما بابت این لجبازی خوشحالم. او درباره چگونگی شکل گرفتن آن ادامه می‌دهد: «رمان را روزانه می‌نوشتم و در کانالم قرار می‌دادم و در فضای مجازی بازخورد خوبی گرفتم. در واقع آن زمان، موضوع تازه‌ای بود که داعش را صریح‌تر و با بیان جزئیات بیشتری توضیح می‌داد.» بعد از اتمام رمان، چندین ناشر به او پیشنهاد چاپ دادند که او نشر کتابستان را انتخاب کرد. حالا هم مدتی است که طرح این رمان را به چندین کارگردان مطرح ایران داده و دنبال این است که به کار تصویری تبدیل شود. متاسفانه اما به محض متوجه شدن موضوع، بی‌توجه از کنار آن عبور می‌کنند.
زهرا بلنددوست در حال حاضر مشغول نوشتن قسمت‌های پایانی رمانی دیگر است. این رمان فصل دوم رمان چایت را من شیرین می‌کنم است و مانند شیوه نوشتن رمان پیشین او، روزانه در کانال شخصی‌اش قرار می‌گیرد.

شیما آشتیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر