jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۳۸۴۰۳   ۰۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۴۵

پیشکسوت فوتبال در گفت و گو با جام جم آنلاین:

برانکو قرار نیست معجزه کند

خبرها متناقض است. از یک سو خبر می رسد که فدراسیون با مارک ویلموتس تا آخرین روز قرارداد به همکاری ادامه می دهد و از سوی دیگر شنیده می شود که او به زودی اخراج و «برانکو ایوانکوویچ» جانشین او خواهد شد.

برانکو قرار نیست معجزه کند

به گزارش جام جم آنلاین ، در شرایط کنونی واقعا سرنوشت تیم ملی فوتبال ایران مشخص نیست. اینکه چه کسی می رود و چه کسی می آید. شاید هم اصلا نه کسی بیاید و نه کسی برود. به هر حال در سه روز اخیر مطرح شدن نام برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بسیار سر و صدا کرده است. ویلموتس اخراج و برانکو جانشین او می شود؟ اگر هم این اتفاق بیفتد چه کسانی موافق این قضیه خواهند بود و چه کسانی مخالف؟

محمود یاوری پیشکسوت فوتبال در این رابطه به جام جم آنلاین گفت: نه برانکو و نه مربیان قبل از او و نه مربیان بعد از او قرار نیست معجزه کنند. فوتبال بازی معجزه ها و شانس نیست. فوتبال بازی نظم و تاکتیک است. ما این نظم و تاکتیک را باخته ایم. ما به ندرت شانس و معجزه را در فوتبال می بینیم بنابراین نباید به هیچ عنوان روی آنها حساب کنیم.

وی افزود: تیم ملی فوتبال ایران تا اینجای مقدماتی جام جهانی خوب نتیجه نگرفته است. احتیاج به تفسیر هم ندارد. همه دیدیم تیم ملی چگونه دو بازی پشت سر هم را باخت و چگونه مقابل بحرین و عراق بازی کرد. ما باید ببینیم چطور می توان مدت باقی مانده را مدیریت کرد. الان تیم ملی نیاز دارد بازی های باقی مانده خود را ببرد تا به دور دوم صعود کند. هیچ چاره ای هم جز آن ندارد در غیراینصورت وارد بحرانی جدی می شویم.

یاوری عنوان کرد: ما می خواهیم ویلموتس را اخراج کنیم تا برانکو را بیاوریم؟ نمی دانم، خبر ندارم. این را هم نمی دانم در فوتبال ایران چه می گذرد. برانکو قرار نیست معجزه کند. ویلموتس هم همین طور. فوتبال ما هنوز یاد نگرفته نباید شتابزده و عجولانه تصمیم بگیرد، آن هم در مواردی حساسیت برانگیزی مثل الان. الان وقت تصمیمات عجولانه نیست، وقت آن است که شرایط بسیار مناسبی را برای تیم ملی فوتبال ایران فراهم کنیم تا ادامه راه را با آرامش بیشتری طی کند.

یاوری بیان داشت: تیم ملی فوتبال ایران نیاز به همفکری دارد نه تعویض مربی. ما برانکو را می شناسیم. ویلموتس را هم شناخته ایم. برانکو در فوتبال ایران کارنامه بسیار درخشانی در زمینه باشگاهی دارد. با تیم ملی فوتبال ایران هم قبلا به جام جهانی رفته. اما این بدان معنا نیست که در این شرایط تصمیم بگیریم ویلموتس را اخراج کنیم و برانکو بیاوریم. باید به ویلموتس اعتماد کنیم. اگر این اعتماد وجود نداشت از ابتدا چرا اصلا او را آوردیم؟ باید به او اعتماد کرد و بقیه مسیر را هم با او طی کرد.

وی خاطرنشان کرد: نظر من این است که تیم ملی فوتبال ایران در نهایت می تواند این بحران را پشت سر بگذارد و در نهایت به دور دوم رقابت های جام جهانی برسد. نمی خواهم در رابطه با احتمال ناکامی صحبت کنم چرا که فوتبال ما آنقدر مشکل دارد که نباید مشکلات احتمالی را به سیاهه مشکلات واقعی اضافه کرد.

این پیشکسوت فوتبال در پایان گفت: تدارکات خوب، آرامش و حمایت سه موضوع مهمی هستند که باید برای تیم ملی فوتبال ایران فراهم باشد. اما الان نه بازی خوب تدارکاتی برای تیم ملی در پیش است، نه آرامشی وجود دارد و نه حمایت چندانی از تیم دیده می شود. با تمام این تفاسیر خوشبینم که تیم ملی فوتبال ایران در نهایت به جام جهانی 2022 قطر صعود می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر