jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۳۸۲۸۹   ۳۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۰:۰۷

شرکت نیکولا که تولید کننده‌ کامیونت‌های برقی است، به تازگی اعلام کرد که یک باطری جدید و قدرتمند ساخته که می‌تواند توان طی مسیر با یک بار شارژ در خودرو را دو برابر کند.

طی مسیر ۱۳۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ!

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، این باطری بدون اینکه در اندازه و یا وزن کامیون تغییری ایجاد کند، توان طی مسیر را دو برابر می‌کند.

شرکت نیکولا وعده داده که این باطری چهار برابر یک باطری لیتیومی انرژی دارد و ساخت آن می‌تواند ۵۰ درصد کمتر هزینه داشته باشد.

باطری مذکور هنور در حال تولید است و در حال آماده‌سازی برای مرحله بعدی توسعه خود است که در آن اشتعال پذیری باطری آزمایش می‌شود.

شرکت نیکولا اعلام کرده که این باطری می‌تواند توان طی مسیر خودروهای الکتریکی استاندارد را با یک بار شارژ از ۳۰۰ مایل به ۶۰۰ مایل برساند.

اما در پیکربندی یک کامیونت برقی این شرکت که برای باطری بسیار بزرگ‌تر طراحی شده است، این فناوری جدید می‌تواند توان طی مسیر ۸۰۰ مایلی(۱۲۸۰ کیلومتر) ارائه دهد و در مقایسه با یک باطری یون لیتیوم در همان اندازه، ۵ هزار پوند در هزینه صرفه‌جویی کند.

تروِر میلتون، مدیر شرکت نیکولا در یک بیانیه اظهار کرد، فناوری ما بزرگترین پیشرفتی است که ما در دنیای باطری‌ها شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد، تخمین زده می‌شود که این باطری‌ها ۴۰ درصد کمتر از باطری‌های لیتیومی وزن داشته باشند و و در هر کیووات ساعت،۵۰ درصد هزینه کمتری داشته باشند.

گفتنی است این فناوری در ابتدا توسط یک تیم مستقل از مهندسین، شامل ۱۵ نفر با مدرک دکتری و پنج نفر با مدرک کارشناسی ارشد توسعه داده شد.

این شرکت امیدوار است که در سال ۲۰۲۰ میلادی، یک نمایش کامل از این باطری‌ها را داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو