jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۲۳۸۱۲۵   ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۳:۵۱

در رنکینگ جدید فیفا برای تیم های ملی فوتبال جهان تغییراتی به وجود خواهد آمد.

سامورایی ها جای ایران را می گیرند

به گزارش جام جم آنلاین ، تیم ملی فوتبال ژاپن روز گذشته در دیداری دوستانه مقابل ونزوئلا با نتیجه تحقیرآمیز چهار بر یک مقابل ونزوئلا شکست خورد اما با وجود این شکست عجیب قرار است جای ایران را در صدر جدول رده بندی برترین تیم های آسیایی بگیرد.

هر چه باشد ایران هم دوبار پشت سر هم شکست خورده و حال و روز خوبی ندارد. ژاپنی ها بر خلاف ایران هر چهار بازی خود در مقدماتی جام جهانی را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و 12 امتیاز کامل را گرفته اند.

از نظر رده بندی فیفا هم نتایج ژاپن برای فوتبال ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم ملی ژاپن در دیدارهای رسمی، بردهای متوالی به دست آورده و در رنکینگ جهانی صعود خواهد داشت.

بر اساس محاسبات، بدون لحاظ کردن بازی دوستانه امروز، تیم ملی ژاپن 7 امتیاز مثبت خواهد گرفت و به اندوخته 1498 امتیازی ماه قبلی خود اضافه خواهد کرد.

بدین ترتیب، امتیاز سامورایی ها به عدد 1505 می رسد. اما شکست سنگین امروز، نزدیک به 5 امتیاز از ژاپنی ها کم می کند و آنها را تا امتیاز 1500.05 پایین می آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر