Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۳۵۴۹۶ ۱۱ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۷:۲۰

وزیر نیرو از وجود آمادگی و ظرفیت 24 میلیارد مترمکعبی سدهای کشور برای دریافت روان‌آبها و سیلاب خبر داد.

آمادگی سدهای کشور برای مقابله با سیل

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، رضا اردکانیان امروز در حاشیه امضای یادداشت تفاهم بین وزارت نیرو و بانک توسعه تعاون برای اجرای شش طرح آب و فاضلاب برای کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیشگیری از میزان بارندگی‌های در سال آبی جاری گفت: پیش‌بینی‌ها توسط سازمان هواشناسی انجام می‌شود، اما پاییز امسال تا کنون نسبت به میانگین 35 سال گذشته، نرمال بوده و در ماه اول پاییز میزان بارندگی‌ها 50 درصد بیشتر از بارندگی‌های نرمال در کشور است، البته ممکن است در ماه‌های بعدی میزان بارندگی‌ها تغییر کند.

وزیر نیرو تصریح کرد: آمادگی وجود دارد و از مجموع 50 میلیارد مترمکعب حجم سدهای کشور 26 میلیارد مترمکعب تاکنون پر شده و حجم کافی برای دریافت روان‌آبها و سیلاب‌ها در کشور وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه انجام شش طرح زیربنایی و اشتغال در حوزه آب و فاضلاب در کشور، گفت: با اجرای این طرح‌ها 23 هزار و 587 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

اردکانیان تأکید کرد: تاکنون بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها بر روی ایجاد منابع آب در کشور بوده است و باید از این پس به بخش مدیریت مصرف آب و کاهش مصرف منابع آب سرمایه‌گذاری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر