jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۳۶۸۰   ۲۴ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

صفرعلی اصغرزاده، کارگردان پویانمایی‌های خمیری و گچی و راوی قصه‌های قرآنی درگذشت.

به گزارش جام‌جم، اصغرزاده ساخت فیلم‌های خمیری و سفالی عروسکی و دو بعدی مانند کوزه‌گر، بچه‌ها با هم، همنشین، بهار دوستی، چکاوک و چمنزار و کلاغه کجاست روی درخت سروده افسانه شعبان‌نژاد را در کارنامه داشت.
او همچنین داستان‌های تاریخی - مذهبی را نیز با قالب‌ها و تکنیک‌های مختلف و با یک سبک روایی ویژه برای کودکان و نوجوانان روایت کرد که از جمله آنها باید به فیلم‌های کشتی نوح و اصحاب فیل از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فیلم بلند پویانمایی ابراهیم خلیل(ع) و یونس در شکم ماهی اشاره کرد.
اصغرزاده متولد 18 اسفند 1319 در کاشان و دارای گواهی درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (معادل دکتری) بود. او دارای مدارک و گواهی‌های تخصصی برخی مدارس و انجمن‌های تخصصی هنری در رشته‌های نقاشی و سفالگری و مدرک سطح خوش انجمن خوشنویسان ایران نیز بود و از سال 1359 به عنوان طراح و شخصیت‌پرداز فیلم‌های پویانمایی در کانون مشغول
به‌کار شد.
این هنرمند که عصر روز 22 مهر 1398 در تهران دار فانی را وداع گفت، همچنین در حوزه تصویرگری کتاب نیز آثاری را برجای گذاشته است که از جمله آن باید به مجموعه کتاب‌های مشهور گام‌های نخستین برای آموزش مهارت‌های اولیه زندگی به خردسالان و کتاب آخرین پرنده آخرین سنگ با استفاده از لوح‌های گچی فیلم اصحاب فیلم در کانون اشاره کرد.
پیکر اصغرزاده صبح امروز در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرای تهران به خاک سپرده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر