jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۱۱۲۵   ۱۰ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

ساختن خاک برگ: تکلیف برگ‌های ریخته شده توی باغ و باغچه را می‌توانید در پاییز روشن کنید و آنها را به خاک برگ تبدیل کنید.

برای این کار یک چاله در گوشه‌ای از باغچه بکنید برگ‌ها را بریزید داخل آن، کمی کود اوره روی آن بپاشید و آبش بدهید. روی چاله را یک نایلون بکشید و بگذارید تا بهار بماند. گرمای ایجاد شده به وسیله کود و آب به پوسیدن سریع برگ کمک می‌کند و شما می‌توانید از آن به عنوان یک کود سالم استفاده کنید. چون بعد از پوسیدن هر گونه عوامل بیماری‌زا و آفات آن از بین رفته‌اند.
بذرگیری: بعضی گیاهان از طریق بذر تکثیر می‌شوند و فصل پاییز بهترین زمان جمع آوری بذر و دانه این گیاهان گلدار است. بعد از جمع آوری، آنها را جداگانه در پاکت بریزید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا برای سال بعد قدرت جوانه‌زنی داشته باشند. بذرهایی که در معرض نور آفتاب یا در جای مرطوب باشند مناسب کاشت نیستند. یک آزمایش ساده جوانه زنی قبل از کاشت، خیساندن بذور در آب است. دانه‌های ضعیف معمولا در سطح آب شناور می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر