jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۳۰۸۷۳   ۰۸ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۴۰

با احتساب آزادی «محمد شریف پناهنده»، همچنان ۱۷ نفر در اسارت دزدان و گروه تروریستی الشباب در سومالی هستند.

تور دزدان دریایی همچنان «وبال» ۱۷ صیاد ایرانی

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، محمد شریف پناهنده از قربانیان دزدی دریایی سومالیایی‌ها چندروز پیش با مذاکره انجمن مردم نهاد مشارکت و پشتیبانی حمایت از رهایی گروگان‌ها (اچ اس پی) با دزدان دریایی و به‌دلیل شرایط وخیم جسمانی و وساطتت سازمان ملل آزاد شد و به ایران بازگشت.

با احتساب آزادی آقای پناهنده که از ۲۰ فروردین ماه ۹۴ اسیر شده بود، هم‌چنان ۱۷ صیاد در بند دزدان و گروه تروریستی الشباب در سومالی هستند.

عبدالله نوحانی، ابراهیم بلوچ‌نیا و جمال‌الدین دهواری در اسارت دزدان دریایی و بشیر احمد بنگال‌زهی، زبیر نیازی، طاهر بنگال‌زهی، نصیر بنگال‌زهی، کاظم کلکی، سهیل بلوچی، احمد عنبری، زهر محمد روزافزا، افشین داوودی، مسلم و عارف دهانی و خالد، حمید و جاوید هم در اسارت گروه تروریستی الشباب.

این صیادان همگی در دوبت و به‌صورت جداگانه در فروردین ماه و اردیبهشت ماه ۹۴ (۴ سال پیش) گروگان گرفته شده‌اند.

سرنوشت آزادی ۱۴ صیاد در بند گروه تروریستی الشباب از سه‌ صیاد دربند دزدان دریایی پیچیده‌تر و مبهم‌ترست چراکه به گفته صیادان محلی دزدان برطبق روال همیشگی مرتب تماس می‌گیرند و درخواست پول و باج از خانواده‌ها و مالک لنج می‌کنند، اما تروریست‌های الشباب از زمان دستگیری صیادان در فروردین ۹۴ تاکنون غیر یک بیانیه مطبوعاتی و برعهده گرفتن مسولیت اسارت، نه تاکنون تماس گرفتند و نه خواسته‌ای مطرح کردند.

گروه تروریستی الشباب شاخه القاعده در آفریقاست و عمدتا در حوزه شاخ آفریقا و به‌دلیل عدم حکومت واحد و مرکزی در سومالی فعال است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر