jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۰۲۳۸   ۰۴ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

همراهی ویژه رسانه ملی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رونق تولید

حمایت از کارآفرینان ادامه دارد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال شاهد برنامه‌های خلاقانه و مستمری در حوزه رونق تولید در رسانه ملی بودیم.

به گزارش جام‌جم؛ منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سازمان صدا و سیما گفت: امسال شاهد برنامه‌های خلاقانه و مستمری در حوزه رونق تولید در رسانه ملی بودیم و فرصتی فراهم شده تا دو طرف برای توسعه همکاری و فعالیت یکپارچه در سطح ملی به توافق برسند.
وی افزود: به دنبال توافق‌نامه‌ای که امضا شد قرار شد امسال جشنواره کارآفرینان برتر را به صورت مشترک برگزار کنیم و در حوزه الگو‌سازی و تشویق کارآفرینان برتر قدم‌های خوبی برداریم.
منصوری ادامه داد: معرفی، حمایت و تشویق کارآفرینان پیشرو در سطح ملی از مهم‌ترین اهداف ماست. کاهش هزینه اشتغال برای کارفرمایان هم در دستور کارمان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: همچنین در هشت استان که نرخ بیکاری آنها بیشتر است، یارانه دستمزد می‌دهیم و یک سوم دستمزد را به صورت مستقیم به کارفرما پرداخت می‌کنیم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: با توجه به امضای این تفاهم نامه مشترک، معرفی افق‌هایی در حوزه توسعه کسب و کار و همچنین اتصال به بازارهای جهانی در رشته‌هایی که در دوره تحریم دارای ارزش افزوده است در دستور کار قرار دارد.
وی در پایان خواستار تشکیل کمیته راهبری برای استمرار تعامل‌ها شد که مورد موافقت رئیس ستاد رسانه‌ای رونق تولید سازمان صداوسیما قرار گرفت.
کشف چهره‌ها در رسانه ملی
دکتر مرتضی میرباقری در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اقدامات ستاد رسانه‌ای رونق تولید رسانه ملی گفت: با تشکیل این ستاد با تدبیر ریاست محترم سازمان تمام شبکه‌های ملی رادیو، تلویزیونی و استانی رسانه ملی در ساختارهای مختلف برنامه‌های متنوعی با موضوع حمایت از تولید ملی تولید و پخش کرده است. وی با اشاره به انعطاف ساختارهای مختلف برنامه‌سازی نظیر سرگرمی، مسابقه و ترکیبی با موضوع شعار سال افزود: برنامه «میدون» یک برنامه ترکیبی است که با هدف حمایت از تولید ملی از این هفته روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود تا در کنار «پایش» به شکل ویژه به پیگیری موضوع شعار سال بپردازد. معاون سیما ادامه داد: تاکنون تمام کارآفرینان نمونه کشور شامل چند صد نفر در رسانه ملی حاضر و مطرح شده‌اند و کشف چهره‌های جدید نیز ادامه دارد.
رسانه در کنار دولت
میرباقری با اشاره به اهمیت پرداختن به تولید ملی در رسانه ملی افزود: ما چند صد هزار بیکار در کشور داریم که بخش عمده‌ای از آنها جوانان دارای تحصیلات عالیه هستند که برای سامان پیدا کردن آنها نمی‌توانیم فقط به نظام اداری و دولتی بسنده کنیم و باید ظرفیت ملی را بسیج کنیم تا با حمایت دولت بتوانیم این جمعیت را در مسیر رونق تولید و اقتصاد به کار بگیریم.
معاون سیمای رسانه ملی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به ویژه معاونت شما مسؤولیت ویژه‌ای در بحث کار‌آفرینی و اشتغال دارد و ما می‌توانیم با ظرفیت هنگفت رسانه ملی در کنار شما موجب هم‌افزایی شویم.
وی ابراز امیدواری کرد این تفاهم‌نامه پیشران جشنواره کارآفرینی تلویزیون باشد و با هدایت دقیق منابع در شش‌ماهه دوم سال بتوانیم گام موثری در جهت حمایت از تولید ملی برداریم. رئیس ستاد رسانه‌ای رونق تولید در پایان خاطرنشان کرد: در دوره تحریم باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ و مردم را با اطلاع از اقدامات انجام شده امیدوار کنیم. وقتی مردم تلاش مسؤولان را ببینند نشاط پیدا می‌کنند و دشمن ناامید می‌شود، چرا که دشمن می‌خواهد ما را به زمین بزند در حالی که با وجود تحریم‌های ظالمانه نظام جلو می‌رود.
در این مراسم مجید زین‌العابدین قائم‌مقام ستاد رونق تولید ملی، سیاح دبیر رسانه‌ای ستاد، دکتر سرهنگی دبیرکل دفتر توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمودی مشاور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر اسکندری رئیس دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال حضور داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر