jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۳۰۱۰۱ ۰۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

به تازگی طی توافقی که بین دو کشور ایران و عراق صورت گرفته، تهیه روادید برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین لغو شده، لیکن ثبت‌نام در سامانه سماح ضروری بوده و به هیچ عنوان بدون ثبت نام اجازه خروج از کشور به زائران داده نمی‌شود.

ثبت نام اینترنتی در سامانه سماح رایگان است و شهروندان فقط باید مبلغ 22 هزار تومان برای خدمات درمانی و بیمه‌ای پرداخت کنند. در ایام افراد سودجو در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات گسترده با عناوین مختلف از قبیل ثبت نام ارزان اربعین یا تخفیف در ثبت نام، اقدام به اغفال شهروندان کرده و از حساب‌ آنها برداشت می کنند. زائران گرامی برای ثبت نام در سامانه سماح به نشانی https:‎//samah.haj.ir اقدام به درج اطلاعات کرده و از مراجعه به سایت‌های متفرقه پرهیز کنند.متاسفانه مجرمان با طراحی سایت‌های جعلی و اخذ اطلاعات کارت بانکی کاربران را به درگاه‌های جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ هدایت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنها می‌کنند. کاربران و شهروندان باید مراقب باشند در دام فیشر‌ها و سایت‌های جعلی که فقط برای سرقت اطلاعات بانکی افراد راه اندازی شده‌اند، نیفتند و هنگام ثبت نام اینترنتی نکات امنیتی را لحاظ کرده و ارز‌های مورد نیاز خود را از مبادی اعلام شده از سوی ستاد مرکزی اربعین و بانک مرکزی تهیه و بلیت سفر را نیز از دفاتر هواپیمایی مجاز تهیه کنند. شهروندان عزیز اخبار و اطلاعات مربوط به پیاده روی اربعین حسینی را از مراجع رسمی کشور پیگیری کنند و از توجه به شایعات بی پایه و اساس که بعضاً در فضای مجازی منتشر می‌شود اجتناب کنند. همچنین روی گوشی و سایر تجهیزات هوشمند نیز برنامه‌های کاربردی و مفید ضد سرقت نصب کنند تا در صورت گم شدن، امکان ردیابی گوشی وجود داشته باشد.

سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتای زنجان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر