jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۹۲۴۸ ۲۸ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پینین فارینا شرکتی با زمینه‌های کاری متفاوت است و جدیدترین پروژه آن‌هم به دنیای قطارها مربوط می‌شود! به گزارش پدال، این خانه طراحی ایتالیایی از قطاری جدید رونمایی کرده که از 22 شهریور در سوئیس سرویس‌دهی خود را آغاز کرد.

این طراحی حاصل تلاش‌های خانه طراحی پینین فارینا است که از بخش خودرویی این شرکت که هایپرکار تمام الکتریکی باتیستا را تولید کرده جدا است.
این قطار جدید شهرهای مونترکس و اینترلاکن سوئیس را به هم متصل خواهد کرد و ظاهر مدرن و تازه‌ای دارد.
از جنبه‌های جالب‌توجه قطار یاد شده این است که پنجره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انعکاس‌ها را حذف می‌کنند. بنابراین مسافران می‌توانند به آسانی تصاویری از دنیای بیرون را ثبت کنند و از بابت انعکاس نگرانی نداشته باشند. این قطار همچنین تمامی استانداردهای ایمنی سوئیس را پاس کرده است.
مونتروز اوبرلند، مدیر شرکت راه‌آهن سوئیس می‌گوید: برای تولید این قطار که «گلدن پس اکسپرس» نام دارد، با چالش فنی خاصی روبه‌رو بودیم زیرا این یک بخش جدیدی در حوزه کاری ما بود.
ما همچنین می‌خواستیم این یک قطار توریستی زیبا و ظریف باشد. به همین خاطر است که کار را به پینین فارینا به عنوان یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های طراحی دنیا سپردیم.
مدیر پروژه پینین فارینا هم اظهار داشته است: روبه‌رو شدن با استانداردهای ایمنی جدید به‌جای آن‌که باعث محدودیت ما شود باعث خلاقیت شد.
وی ادامه می‌دهد: در هر پروژه‌ای، خواه خودرو، حمل‌ونقل یا معماری باشد هدف ما تولید اشیای زیبا و غلبه بر موانع فنی یا قانونی است. ما قطاری طراحی کرده‌ایم که تجربه سفر فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر