jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۲۸۸۸۴ ۲۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

مجرمان سایبری در ایام و مناسبت‌های مختلف نظیر بازگشایی مدارس و برگزاری جشن‌های نیکوکاری با انتشار پیام‌ها و تبلیغات پیامکی یا از طریق شبکه‌های اجتماعی، شهروندان را دعوت به شرکت در پویش های جمع آوری کمک‌های نقدی نموده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها می کنند.

شهروندان به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نخوردند و برای شرکت در جشن‌های نیکوکاری و کمک به نیازمندان حتماً از طریق موسسات
شناخته شده و معتبر نظیر سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اقدام به واریز وجه کنند و هیچ موقع به کانال‌ها و صفحاتی که صرفاً ادعای کمک به نیازمندان دارند، وجوه خود را پرداخت نکنند.
یکی دیگر از ترفندهای مجرمان و کلاهبرداران سایبری برای فریب شهروندان طراحی درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ و سوءاستفاده از عناوین سازمان‌ها و موسسات خیریه است. در این ترفند مجرمان سایبری شهروندان را به یک سایت و درگاه جعلی بانک هدایت کرده و با سرقت اطلاعات بانکی، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد می کنند لذا شهروندان باید برای پیشگیری از این گونه اقدامات مجرمانه مستقیم از طریق پایگاه‌های اینترنتی که از طریق مراجع رسمی و رسانه‌های عمومی نظیر صداوسیما، سایت‌های خبری معتبر و ... معرفی می‌شوند اقدام کنند. پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا قسمت درج گزارش های مردمی به آدرس اینترنتی www.CyberPolice.ir با ما در میان بگذارند.

سرهنگ هادی شرکاء معاون پلیس فتا استان خراسان رضوی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر