jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۶۴۴۱   ۱۱ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

اعضای یک خانواده که به بهانه راه اندازی شرکت تولید آب معدنی و پرداخت سود‌های کلان، بیش از دو میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند در دام پلیس البرز گرفتار شدند.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، فرمانده انتظامی استان البرز در تشریح این پرونده گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی مبنی بر دریافت پول‌های کلان توسط اعضای یک خانواده برای راه اندازی شرکت آب معدنی و متواری شدن آنها، موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت. کارآگاهان در تحقیقات اولیه متوجه شدند فردی همراه اعضای خانواده خود با ثبت یک شرکت آب معدنی به صورت کاغذی بدون این‌که شرکت راه‌اندازی شود و به بهانه سرمایه‌گذاری و پرداخت سود حاصل از فروش به مالباختگان، مبالغ هنگفتی از آنها دریافت و قبل از سر رسید پرداخت سود، متواری شده و دیگر جوابگوی آنها نبوده است.
سردار عباسعلی محمدیان ادامه داد: متهمان برای این‌که اصل پول سرمایه‌گذاران را نیز پرداخت نکنند بدون این‌که شرکتی ایجاد شود، اعلام ورشکستگی کرده و پس از آن خود را از دید شکات و ماموران پلیس مخفی کردند. کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی گسترده و با همکاری مالباختگان، سردسته باند کلاهبرداران را به پلیس آگاهی دعوت کردند.متهم در تحقیقات پلیسی به جرم خود مبنی بر
ده فقره کلاهبرداری به ارزش 22 میلیارد ریال با همکاری دو پسر و یک دختر خود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: اعضای دیگر باند با توجه به دستگیر شدن پدرشان با حساسیت بیشتری رفتار می‌کردند، اما کارآگاهان با به‌کارگیری اقدامات پلیسی در نهایت مخفیگاه متهمان را در حوالی مهرشهر کرج شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت و اطمینان از حضور همه آنها، طی یک عملیات غافلگیرانه هر سه متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
وی خطاب به شهروندان گفت: افراد سودجو و کلاهبردار با چرب زبانی و دادن وعده سودهای کلان در کمین شما هستند، بنابراین نباید بدون تحقیق و اعتماد سرمایه خود را به این افراد بسپارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر