jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۶۷۸   ۰۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۲۲:۳۴

آتش سوزی آمازون در حال انتشار میزان قابل توجهی مونوکسید کربن در جو زمین است؛

آتش‌سوزی آمازون جو زمین را آلوده کرد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آتش سوزی آمازون در حال انتشار میزان قابل توجهی مونوکسید کربن در جو زمین است.

میزان انتشار بیش از حد مونوکسید کربن منجر به باقی ماندن این گاز برای هفته‌ها در جو کره زمین می‌شود.

آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون امسال به یک رکورد تاریخی رسیده و بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات فضایی برزیل، تاکنون بیش از 72 هزار و 843 مورد آتش‌سوزی ثبت شده است.

طبق گفته ناسا ، مونوکسید کربن در برخی مناطق به 160 ppbv رسیده است؛ ناسا می‌گوید حدااق یک ماه زمان لازم است تا این گاز از سطح زمین رفع شود.

تصاویری که امروز توسط ناسا منتشر شده نشانگر افزایش هشدار دهنده مونوکسید کربن در جو در نتیجه آتش سوزی در جنگل‌های بارانی آمازون است.

طبق گفته ناسا ، گاز مضر می تواند تقریباً یک ماه در هوا بماند و پیامدهایی هم برای کیفیت هوا و هم در تغییر اوضاع داشته باشد.

برزیل حدود 60 درصد از جنگل‌های بارانی آمازون را در بر می‌گیرد که تخریب آن می‌تواند عواقب شدیدی برای آب و هوا جهانی و بارندگی داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر