امروز در همین صفحه راجع به بعضی سیاست‌های موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای حضورهای خارجی صحبت کردیم. حالا هم اجمالا بدانید که نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از دیروز ۳۰مرداد تا ۳ شهریور ۱۳۹۸ در مرکز بین‌المللی نمایشگاه‌های پکن دایر است.
کد خبر: ۱۲۲۴۴۹۹

غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران هم در این دوره از نمایشگاه براساس تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین طرفین به مساحت ۱۸ مترمربع برپا است.
آن طور که موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی به ما خبر داده‌اند نمایشگاه کتاب پکن، سال گذشته در فضایی به وسعت ۹۲ هزار و ۷۰۰ متر با حضور شرکت‌کنندگانی از ۹۳ کشور و منطقه در جهان در ۲۵۰۰ غرفه برگزار شد و بیش از ۳۰۰ هزار نفر بازدیدکننده داشت. همچنین ۱۳۰۰ خبرنگار آن را پوشش خبری داده و ۵۶۷۸ قرارداد نشر نیز به امضا رسید.
جالب است بدانید که در غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه، بیش از ۲۵۰عنوان کتاب ادبی برگزیده جوایز سال گذشته (جایزه کتاب سال، جایزه جلال، جایزه شهید غنی‌پور، جایزه قلم زرین، جایزه هفت‌اقلیم، جایزه انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس، جایزه رشد و جایزه کتاب سال پاسداران اهل‌قلم) همچنین آثاری در زمینه‌های آموزش زبان فارسی، ایران‌شناسی، هنر، کودک و نوجوان، دین و دفاع مقدس عرضه می‌شود.
معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار کتاب ایرانی، دعوت از ناشران بین‌المللی و مذاکره برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برگزاری روز ایران و نشست‌های تخصصی ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای حضور در این دوره از نمایشگاه است.
البته فقط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این نمایشگاه حضور ندارد. انتشارات سوره مهر و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران هم از دیگر مراکزی است که در غرفه ایران به نمایش آثار خود می‌پردازند. علیرضا گلدوزیان تصویرگر برجسته ایرانی با حمایت تصویرگری آناناس چین به‌عنوان داور، به همراه افسانه صانعی تصویرگر و زهرا نعمت‌اللهی نویسنده برگزیده خلق کتاب تصویری دستان با حمایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در نمایشگاه پکن حضور دارند.
نشست مشترک تصویرگران ایران و چین (شرکت‌کنندگان در مسابقه تصویرگری آناناس)، معرفی آثار تصویرگران، آموزش نقاشی به کودکان، برگزاری کارگاه آموزشی ورکشاپ تصویرگری توسط علیرضا گلدوزیان ازجمله برنامه‌هایی است که به مناسبت حضور در نمایشگاه کتاب پکن اجرا می‌شود.
سال ۲۰۱۵ کشور امارات عربی متحده به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور داشت. سال ۲۰۱۷ نیز جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مهمان ویژه در فضایی به مساحت ۵۰۰ متر در نمایشگاه کتاب پکن حضور یافت و سال قبل نیز مراکش مهمان ویژه نمایشگاه بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها