jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۱۴۴۶   ۱۴ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

درست همین حالا که من و شما حواس‌مان به کار و خانواده و زندگی‌مان است، بعضی‌ها درحال نقشه کشیدن و کمین کردن برای ربودن میراث تاریخی ارزشمند این سرزمین هستند. تلاش‌شان هم در این زمینه ستودنی است!

مثل ربایندگان زنجیر بست‌نشینی مسجد حکیم اصفهان که سرانجام این اثر تاریخی زیبا را در غفلت کامل همگان بریدند و ربودند و بردند. در واقع حدود یک هفته‌ای می‌گذرد از زمان این اتفاق و درحالی که انتظار می‌رفت سرنخی از ربایندگان یا زنجیر پیدا شود، متاسفانه هنوز اطلاع دقیقی نه از زنجیر و نه حتی از چگونگی ربایش آن در دست است، این را فریدون الهیاری، مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به ایرنا گفته و افزوده: با توجه به آن‌که مسجد حکیم اصفهان یکی از مساجدی است که هیات امنایی اداره می‌شود و در اختیار سازمان میراث‌فرهنگی قرار ندارد، از این رو در جریان جزئیات آن نیستیم اما این روزها یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان درصدد بررسی و پیگیری دزدیده شدن زنجیرهای در ورودی مسجد حکیم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها