jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۱۴۴۶ ۱۴ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

درست همین حالا که من و شما حواس‌مان به کار و خانواده و زندگی‌مان است، بعضی‌ها درحال نقشه کشیدن و کمین کردن برای ربودن میراث تاریخی ارزشمند این سرزمین هستند. تلاش‌شان هم در این زمینه ستودنی است!

مثل ربایندگان زنجیر بست‌نشینی مسجد حکیم اصفهان که سرانجام این اثر تاریخی زیبا را در غفلت کامل همگان بریدند و ربودند و بردند. در واقع حدود یک هفته‌ای می‌گذرد از زمان این اتفاق و درحالی که انتظار می‌رفت سرنخی از ربایندگان یا زنجیر پیدا شود، متاسفانه هنوز اطلاع دقیقی نه از زنجیر و نه حتی از چگونگی ربایش آن در دست است، این را فریدون الهیاری، مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به ایرنا گفته و افزوده: با توجه به آن‌که مسجد حکیم اصفهان یکی از مساجدی است که هیات امنایی اداره می‌شود و در اختیار سازمان میراث‌فرهنگی قرار ندارد، از این رو در جریان جزئیات آن نیستیم اما این روزها یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان درصدد بررسی و پیگیری دزدیده شدن زنجیرهای در ورودی مسجد حکیم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر