jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۱۳۱۱   ۱۳ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد خطر مرده‌زایی در زنان باردار مبتلا به دیابت بیشتر است. بررسی‌ها حاکی است که زنان باردار مبتلا به دیابت در مقایسه با زنان دیگر چهار برابر بیشتر احتمال دارد دچار مرده‌زایی شوند.

متخصصان دریافته‌اند بالا بودن سطح قند خون در زنان باردار مبتلا به دیابت عامل خطرزایی در مرده‌زایی است. همچنین شاخص توده بدنی (BMI) زنان مبتلا به دیابت، فاکتور حیاتی در این خصوص به حساب می‌آید. به گفته محققان، یک‌سوم از مرده‌زایی‌ها در زنان مبتلا به دیابت در بارداری کامل اتفاق می‌افتد.
ضروری است وزن و قند خون زنان پیش از بارداری تحت کنترل باشد تا با آمادگی بیشتر وارد این دوران شوند. محققان همچنین دریافتند زنان مبتلا به دیابت نوع 2 که دچار مرده‌زایی می‌شوند بیشتر نوزادان پسر خود را از دست می‌دهند. مادران مبتلا به دیابت نوع یک، سه برابر بیشتر احتمال دارد دچار مرده‌زایی شوند درحالی‌که این رقم در زنان مبتلا به دیابت نوع 2، حداقل چهار برابر است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها