jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۲۰۴۲۳ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۱

موز میوه محبوبی است که در بسیاری از نقاط جهان کاشت و پرورش آن امکان پذیر است. این میوه سرشار از منابعی است که شاید کمتر از آنها اطلاع داشته باشیم.

واقعیت‎هایی مهم و جالب درباره موز که نمی‎دانستید!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، موز یکی از ارزان ترین اما محبوب ترین میوه های جهان است. بد نیست نگاهی به خاصیت ها و ویژگی های این میوه محبوب داشته باشیم:

*موزهای سبز یا همان کال حاوی قند کمتری هستند.

*موزهایی که به شکل قهوه ای درآمده اند و یا زیادی رسیده شده اند نیز حاوی بیشتری میزان قند هستند.

*همچنین موزهایی که دانه های ریز قهوه ای بر روی آنها وجود دارد نیز دارای قند بالا هستند. البته این دانه‎های قهوه‎ای نشانگر آنتی اکسیدان بالای همان موز است.

*یافته های جدید نشان می دهد موزهایی که دانه های قهوه‎ای ‎دارند در پیشگیری از سرطان مفید هستند.

*موزهای کال حاوی پروبیتوتیک هایی هستند که به سلامت روده کمک می کنند.

*قسمت هایی هم که نسبتا رسیده هستند (نه کال محسوب می شوند و نه رسیده) نیز دارای فیبر بالایی هستند و قند کمتری نسبت به موزهای رسیده و یا خیلی رسیده دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر