jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۱۹۰۶۶   ۰۱ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۴:۴۵

خبری خوش به شهروندان تهرانی

‎تکمیل خطوط متروی ۶ و ۷ تا پایان سال جاری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: شب گذشته و در آخرین ساعت از مهلت قانونی، ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش رسید تا امید تازه‌ای برای تکمیل خطوط نیمه‌کاره متروی تهران ایجاد شود.

‎تکمیل خطوط متروی ۶ و ۷ تا پایان سال جاری

به گزارش جام جم آنلاین، ‎محسن پورسیدآقایی در گفتگو با ایسنا گفت: پس از چند ماه پیگیری مستمر، بخشی از مشکل مالی متروی تهران برطرف شده و می‌توانیم امیدوار باشیم که تا پایان سال جاری، خطوط ۶ و ۷ طبق برنامه تکمیل و ایستگاه‌های زیادی راه‌اندازی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: شهرداری در این دوره، متحمل میراث سنگینی از بدهی‌های گذشته بود، در حدی که بانک‌ها حاضر نبودند با شهرداری کار کنند اما ما بدون هیاهو و جنجال، با روش‌های قانونی و نشان دادن جدیت و عزم خود برای اینکه می‌خواهیم گرهی از کار مردم باز کنیم، توانستیم اعتمادسازی کنیم و قفل تأمین منابع مالی تکمیل خطوط مترو را باز کنیم.

وی با اشاره به برخی انتقادات از عملکرد این معاونت، گفت: همه قبول دارند که طرح زوج یا فرد، یک طرح غیر کارآمد بود اما وقتی ما پس از یک سال کار کارشناسی، برای جایگزینی آن با طرح کنترل آلودگی هوا اقدام کردیم، برخی شروع کردند به اعتراض که چرا فقط به خودروسواران فشار می‌آورید و برای حمل و نقل عمومی کاری نمی‌کنید؟. الحمدلله شاهد از غیب رسید و هنوز یک ماه نگذشته، نتیجه‌ تلاش‌های ما برای مترو هم به نتیجه رسید. حالا ببینیم اینقدر انصاف دارند که بگویند واقعا دارد در مترو هم کار می‌شود.

پورسیدآقایی افزود: چند روز قبل هم یک قدم بی‌سابقه برای باز کردن قفل نوسازی حمل و نقل عمومی برداشتیم و با صندوق کارآفرینی امید تفاهم‌نامه‌ای ۱۲۵۰ میلیارد تومانی امضا کردیم تا پولی را که از مردم بابت طرح ترافیک می‌گیریم و همچنین منابع دولتی دو برابر شود و به شکل تسهیلات قرض‌الحسنه برای نوسازی و بهسازی اتوبوسرانی و تاکسیرانی و توسعه حمل و نقل پاک و کاهش آلودگی هوا هزینه شود. به این ترتیب امید جدی دارم که امسال و سال بعد شاهد تحولات خوبی در حمل و نقل عمومی باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر