jamejamonline
استان ها گلستان کد خبر: ۱۲۱۳۳۶۷ ۰۲ تير ۱۳۹۸  |  ۱۴:۰۷

رئیس کل دادگستری گلستان اسامی چهار مفسد اقتصادی را که احکام آنان قطعی شده است، اعلام کرد.

اعلام اسامی ۴ مفسد اقتصادی در گلستان

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، هادی هاشمیان ظهر امروز در نشست با خبرنگاران درباره برخی از پرونده‌های مفاسد اقتصادی اطلاع‌رسانی کرد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۳ پرونده مفاسد اقتصادی در استان اطلاع‌رسانی شد که این کار برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده بود و بازخورد خوبی هم داشت.

رئیس کل دادگستری استان گفت: در حال حاضر هم ۱۷ پرونده مفاسد اقتصادی در استان در دست بررسی است که هر وقت به مرحله قطعیت رسید درباره آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی گفت: آرای مربوط به چهار پرونده مفاسد اقتصادی در استان قطعی شده که این پرونده‌ها ۱۹ شاکی داردو در پرونده نخست متهمان یاسر شیخ و سیدحسن شفیعی تنکابنی که به دلیل تصرف مال غیر به ارزش بیش از یک میلیارد تومان مجرم شناخته شدکه متهم اول به ۱۰ سال حبس، پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه و رد مال محکوم شد. متهم دوم این پرونده نیز به ۵ سال حبس، پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه و رد مال محکوم شده است.

هاشمیان ادامه داد: پرونده دوم درباره شکایت پشت بانک از شخصی به نام غلام خامسی بود که متهم ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختلاس کرده بود و با حکم دادگاه مجرم شناخته شد. متهم به ۹ سال حبس، انفصال از خدمت و همچنین رد مال محکوم شد.

وی گفت: پرونده سوم که شاکی آن بانک مسکن و تعدادی از مشتریان بوده است، عبدالله هلاکو به جرم اختلاس ۱۳۸ میلیون تومانی محکوم شناخته شد و دادگاه متهم را به تحمل ۵ سال حبس، انفصال از خدمت و پرداخت دوبرابر وجه مأخوذه محکوم کرد.

رئیس کل دادگستری استان درباره پرونده‌ای که بانک سپه شاکی آن بود، بیان داشت: در این پرونده محمدرضا سجادی به جرم جعل امضا، اختلاس ۱۸۰ میلیون تومانی به رد مال، انفصال از خدمت، هفت سال و نیم حبس و پرداخت جریمه محکوم شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: