jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۱۳۰۲۹   ۰۱ تير ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۰

سرپرست سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزییات قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب گفت: این افراد می‌توانند با اثبات دلایل لازم نسبت به تقسیط اصل بدهی خود اقدام کنند.

جزییات بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب

به گزارش جام جم آنلاین، محمدحسن زدا در گفتگو با مهر در مورد جزئیات قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب اظهار داشت: قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب قانونی دائمی است که برای سه گروه از کارفرمایان که به دلایلی مانند تحریم‌های ظالمانه، نوسانات ارزی و حوادث غیر مترقبه کارگاه آنان دچار بحران شود اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با اجرایی شدن این قانون در صورت اثبات ما می‌توانیم جریمه‌های این کارفرمایان را ببخشیم افزود: البته برای ما باید خوش حسابی کارفرمایان ثابت شود که این موضوع نیز با لیست بیمه‌ای آنان مشخص خواهد شد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: به عنوان مثال کارخانه‌ای که لیست بیمه اش را به طور مرتب پرداخت می کرده اما در برهه‌ای از زمان کارفرما به دلیل تحریم‌های ظالمانه دچار بحران می‌شود و نمی‌تواند برای مدتی مواد اولیه خود را تامین کند به همین علت پرداخت حق بیمه کارگران چند ماه به تاخیر روبرو شده است بنابراین این فرد، کارفرمایی خوش حساب بوده که دچار مشکل شد و با این قانون می‌تواند از بخشودگی جرایم برخوردار شود.

زدا از ابلاغ بخشنامه بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب خبر داد و گفت: این قانون به واحدهای اجرایی در سراسر کشور ابلاغ شده و قابلیت اجرا شدن دارد.

به گفته وی، براساس این مصوبه کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون، چنانچه جرایم بیمه‌ای آنها مربوط به قبل از ۲۹ اسفند سال ۹۶ باشد، حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب نامه مهلت دارند تا در مورد پرداخت و یاتقسیط اصل بدهی به تامین اجتماعی مراجعه و برای برخورداری از بخشودگی جرایم به توافق برسند.

وی افزود: کارفرمایان باید مدارک و مستندات خود را نیز به همراه داشته باشند.

بیشتر بخوانید: مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با موبایل

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر