jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۱۲۰۴۵   ۲۷ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۸:۳۵

رئیس کمیته اطلاعات مجلس ایالات متحده:

خروج از برجام؛ آمریکا را منزوی کرد

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: خروج آمریکا از این توافق، نه تنها باعث ثبات و امنیت بیشتر نشد، بلکه آمریکا را منزوی کرد.

خروج از برجام؛ آمریکا را منزوی کرد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، آدام شف روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس با تکرار اتهام های بدون مستند علیه ایران در حادثه کشتی های دریای عمان، گفت: مشکل اینجا است که با وجود شواهد محکم ما باید متحدانمان را برای هرنوع پاسخی متقاعد کنیم.

وی افزود: این نشان دهنده انزوای ایالات متحده آمریکا است. متحدان ما به آمریکا هشدار دادند. فکر می کنم سازمان های اطلاعاتی ما به سیاستگذاران هشدار دادند که این نوع واکنش ایرانی ها احتمالاً نتیجه سیاست خروج از توافق هسته ای است.

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: آنچه که می بینیم یک جدایی آمریکا از متحدانمان است و شاهد هستیم که روسیه و چین در کنار یکدیگر قرار گرفتند و از ایران پشتیبانی می کنند.

شف اضافه کرد: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری به شدت شکست خورده و تنها خطر درگیری افزایش یافته است.

وی با اشاره به اظهارات ضد ایرانی تام کاتن سناتور جمهوریخواه آمریکا اظهار داشت: از نظر همکارم، سناتور کاتن که از طرفداران حمله به ایران و جنگ است، مجوز کنگره لازم نیست.

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: من فکر می کنم یک پاسخ کاملاً اشتباه در هر دو سطح است. موافقت کنگره برای آغاز هرنوع درگیری علیه ایران ضروری است. ما باید تلاش کنیم تا یک پاسخ قاطع و شدید از طرف جامعه بین المللی برای دفاع از حمل و نقل و اعمال تحریم ها داشته باشیم اما چون ما خودمان را از متحدان خود بیگانه می دانیم، این اتفاق نمی افتد.

شف با یادآوری اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه به دنبال جنگ با ایران نیست، عنوان کرد: درست است و قطعاً رئیس جمهوری و همچنین مردم جنگ را نمی خواهند و من نمی دانم چرا پمپئو و بولتون یا هر دو به نظر می رسد اقدام هایی را برای کاهش جاه طلبی در خروج از جنگ در زمانی که رئیس جمهوری به طور روشن از طریق نخست وزیر ژاپن پیام می فرستد و به بازگشت به میز مذاکره علاقه نشان می دهد، تحریم های جدیدی را درباره ایران اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: آیا این تلاشی برای عقب نشینی رئیس جمهوری از تلاش برای آغاز یک گفت وگو است؟ در حال حاضر این تلاش است که تلاش رئیس جمهوری را برای آغاز گفت وگو آغاز کند؟ قطعاً به نظر می رسد که این اثر را داشته باشد.

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: من فکر می کنم تمام ایده فشار حداکثری بر ایران این است که ایران مجبور شود و بگوید «خب ما به میز مذاکره باز می گردیم، ما همه چیز را رها خواهیم کرد» بسیار ساده لوحانه بود و این همان چیزی بود که متحدان ما به آن واکنش نشان دادند.
شف با بیان اینکه حملات به کشتی ها پیش بینی پذیر بود، گفت: واقعیت این است که رفع موانع این توافق، ما را امن تر نساخته است.

وی با اشاره به اظهارات پمپئو درباره بازگشت ایران به غنی سازی هسته ای به عنوان یک نقص برجام، اظهار داشت: ما توافق هسته ای را ترک کردیم. چطور می توان گفت که معاهده هسته ای ناقص است؟ ما توافق را ترک کردیم و اکنون قصد داریم شکایت کنیم که ایران در حال خروج از این توافق است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها