jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۰۱۲۳   ۱۳ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یادداشتی از حامد عسکری شاعر و نویسنده

خداحافظ ای آبی روشن عشق

تمام شد، انگار همین دیروز غروب بود که روی پشت بام تحریریه رفته بودیم دنبال هلال ماه، همین دیروز غروب بود که اولین سفره افطار رمضان امسال را انداختیم و نشستیم به اللهم لک صمنا.

فردا آخرین روزی است که در رمضان امسال روزه می‌گیریم و تا سال آینده معلوم نیست کی مرده و کی زنده ؟ سی شب سی سحر سی افطار ... سی روزی که ثانیه ثانیه اش می‌شد بالی برای پرواز باشد (خودم را عرض می‌کنم) از کف رفت و آه از آن لحظاتی که بعد از مرگ واقعیت رمضان را بفهمیم و بشناسیم و برای ثانیه ثانیه‌اش چه ضجه‌ها که نخواهیم زد.
سی روز نمازمان را اول وقت خواندیم و سحر‌ها بیدار شدیم و طول روز را روزه بودیم و یک کمی هم مراقب چشم و گوش و زبانمان بودیم. دلمان خیلی روشن‌تر است و قلبمان آرام‌تر، فکر کن درست و درمان بندگی می‌کردیم در تمام طول سال چه حال خوبی بود. حالا از فردا دوباره غل و زنجیر از دست و پای شیطان باز می‌کند و دوباره ماییم و همان وسوسه‌هایی که دست از سرمان بر نمی‌دارند. خدایا ما در رمضان حالمان خوب است. یک لطفی کن همین‌طوری که در این یک ماه مثل پدرها دستت پشت زین دوچرخه ما بوده و به کمک تو کمتر زمین خوردیم و درست‌تر رکاب زدیم دستت را برندارو ما بقیه سال آینده هم همین‌طوری باشیم. خدای مهربان، یک لطفی کن همین سبکی، همین حال خوش، همین حال بخشیده شدن ما را تافت بزن که در تمام طول سال ثابت بماند و ما همیشه همین جوری حالمان خوش و خرم باشد. خدایا این آخرین رمضان عمر ما نباشد و لطفا مکرر در مکرر لذت چشیدن مناجات با خودت در رمضان را به ما محبت کن ... خیلی ممنونم. خدایا خیلی مهمانی خوبی بود، مرسی ...

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر