jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۲۰۹۶۷۸   ۱۲ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۵:۰۳

شناخت بهتر اندیشه‌های امام خمینی (ره)، محور اصلی ویژه‌برنامه‌های رادیو به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال معمار انقلاب است.

از زندگانی امام تا انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

به گزارش جام جم آنلاین از معاونت صدا، معاون صدای رسانه ملی در آستانه سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) محورها و موضوعات پیش بینی شده در این خصوص را اینگونه بیان کرد:

زندگانی و افکار سیاسی امام (ره) و رهبری مردم؛
رادیو گفتگو (ویژه برنامه ‌های «صبح صادق» و «منشور»)
رادیو جوان (برنامه "خط آزاد")
رادیو ایران (ویژه برنامه "مسطور")
رادیو گفتگو (ویژه برنامه "حدیث نور")
رادیو گفتگو (برنامه‌های "رهنما" و "گفتگوی روز")
رادیو قرآن (برنامه "از ملک خمین تا ملکوت اعلی")
رادیو ایران (برنامه "میزبان")
رادیو گفتگو (برنامه "عصر خمینی")
رادیو گفتگو (برنامه "گفتگوی سیاسی")
رادیو ورزش (برنامه "پیام ماندگار")
رادیو اقتصاد (برنامه "راه امام، پیام امام")


زندگی شخصی و عرفانی امام خمینی(ره)
رادیو تهران (مستند "روح‌الله")
رادیو جوان (مستند "شب‌های روشن")
رادیو ایران (مستندهای "خاطرات ماندگار" و "ساده مثل صبح")
رادیو فرهنگ (برنامه "مهر خرداد")
رادیو جوان (برنامه "گردونه")
رادیو سلامت (برنامه "کافه سلامت")
رادیو سلامت (برنامه "خونه زندگی")
رادیو قرآن (برنامه "قصه آسمانی")
رادیو صبا (برنامه "قند پارسی")
رادیو صبا (برنامه "ساده مثل صمیمی")
رادیو معارف (برنامه "آرام جان")
رادیو قرآن (برنامه "تفسیر آفتاب")
رادیو گفتگو (برنامه "امتداد نور")
رادیو سلامت (برنامه "تا آسمان")
رادیو ایران (برنامه "کافه هنر")
رادیو گفتگو (برنامه "سبوی عشق")
رادیو ایران (برنامه "راه شب")
رادیو گفتگو (برنامه "شعر شبانه")
رادیو ورزش (برنامه "ورزش در اندیشه امام")
رادیو ایران (برنامه "سر دلبران")
رادیو صبا (برنامه "دو نیم صبا")
رادیو قرآن (برنامه "قرآن و زندگی")


نگاهی به روز ارتحال امام (ره)
رادیو گفتگو (مستند «فرزند آفتاب»)
رادیو ایران (ویژه‌برنامه‌های "پابه پای آفتاب" و "در سوگ سرو")
رادیو ایران (برنامه "راه شب")
رادیو نمایش ("قلب ملت در بیمارستان قلب")
رادیو ایران (نمایش "زائری زیر باران")
رادیو صبا (نمایش "کیمیای خیال")
رادیو ایران (برنامه "باغ ارغوان")
رادیو تهران (برنامه "آوای نور")


انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
رادیو ایران (ویژه‌برنامه "معیار")
رادیو تهران (برنامه "انتخاب رهبری")
رادیو گفتگو (ویژه‌برنامه "طراز انقلاب")
رادیو گفتگو (برنامه "ارتحال")
معاون صدای رسانه ملی همچنین از پوشش زنده مراسم ارتحال امام خمینی(ه) در حرم مطهر ایشان در رادیو ایران،تهران و معارف خبر داد.

بررسی قیام خونین پانزدهم خرداد در رادیو

«حمید شاه آبادی» در ادامه برنامه های شبکه های مختلف رادیویی در سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد را اینگونه تشریح کرد: رادیو ایران در ویژه برنامه «واینک خرداد» که برنامه‌ای روایی از خاطرات یک نوجوانی است ، 15 خرداد سال 1342 را از دید خودش روایت می‌کند. ضمن اینکه «طلیعه یک نهضت» به ریشه‌های شکل گیری قیام 15 خرداد سال 1342 می‌پردازد. در فواصل پخش این شبکه رادیویی تاریخچه قیام و نقش آن در پیروزی انقلاب اسلامی، گرامیداشت یاد و نام شهدای 15 خرداد پخش می‌شود.

رادیو معارف در ویژه برنامه«نیمه خرداد » محورهای علل و عوامل شکل گیری قیام 15 خرداد،نقش امام خمینی در مدیریت سیاسی و اعتقادی این قیام ،نقش مردم در قیام و آمار شهدای این قیام وپیامدها و آثار و برکات قیام 15 خرداد را با کارشناسی حجت الاسلام دکتر علیرضا ظهیری بررسی می‌کند.

رادیو گفت‌و‌گو در ویژه برنامه «وقت بیداری» به بررسی رابطه بین قیام 15 خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. «خروش آزادی»سیر تاریخی حوادثی که منجر به شکل گیری این حماسه شد، ریشه های فرهنگی این حماسه و «نیمه ماه» مستند ویژه قیام خونین 15 خرداد از دیگر برنامه‌هاست.

رادیو فرهنگ در شب 15 خرداد در برنامه «تیغ ها سه تیغ ها»به بررسی چگونگی و چرایی حرکت مردمی در پانزدهم خرداد سال 1342 در حمایت از نهضت و اندیشه حضرت امام خمینی(ه)، سرآغاز تاریخی انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد.در روز 15 خرداد نیز شنیدنیهای تاریخ در باره رحلت حضرت امام و قیام 15 خرداد در برنامه «شنیدنی‌های تاریخ» روایت می‌شود.

رادیو تهران در ویژه برنامه«نیمه خرداد» مستندی از اتفاقات رحلت امام خمینی و قیام خونین 15 خردادپخش می‌کند. رادیو جوان نیز« ویژه قیام 15 خرداد» را برای این روز در نظر گرفته است.«زیر دستان بارانیت» ویژه رحلت امام(ره)با نگاهی به زندگی مبارزاتی امام راحل و بررسی ابعاد اجتماعی وسیاسی قیام15 خرداد از دیگر برنامه‌های رادیو جوان است.

کلیه بخش های رادیو پیام به موضوعاتی همچون قیام 15 خرداد ، گرامیداشت یاد و خاطره ی این قیام ، 15خرداد و شهدا، اهمیت و نقش این روز در پیروزی انقلاب اسلامی، بعد تاریخی این قیام و نقش رهبری حضرت امام خمینی(ره) در آن برهه از تاریخ می‌پردازد.

وی تصریح کرد: رادیو اقتصاد در برنامه«ملازمان آفتاب» به بررسی نقش فعالان اقتصادی در شکل گیری نهضت 15 خرداد، بررسی اهداف این قیام و تاثیرات اقتصادی آن در جامعه و تاثیرات اقتصادی و وضعیت اقتصادی جامعه در شکل گیری قیام 15 خرداد خواهد پرداخت. «در محضر ولایت»رادیو ورزش بیان فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت امام خمینی و قیام پانزدهم خرداد است. رادیو نمایش از 11 تا 15 خرداد ویژه برنامه« موجهای کوچک» را به مناسبت قیام پانزدهم خرداد پخش می‌کند. همچنین در روز 15 خرداد ویژه برنامه‌های « کرامت»، « من ملک بودم و فردوس برین جایم بود» شنیده می‌شود. علاقمندان می‌توانند از پایگاه ایرانصدا به نشانی iranseda.ir دو قطعه موسیقی در مورد قیام 15خرداد را بشنوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها