آغاز لیگ ملت‌های والیبال از روز جمعه

ایران - ایتالیا در بازی افتتاحیه

آغاز لیگ ملت‌های والیبال با دیدار ایران و ایتالیا آن هم در بازی افتتاحیه.شاگردان کولاکوویچ که با ایتالیا، چین و آلمان در هفته نخست رقابت خواهند کرد در نخستین دیدار خودشان روز جمعه از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف لاجوردی‌پوشان خواهند رفت.
کد خبر: ۱۲۰۹۱۸۳

20 بار رویارویی؛ این‌بار زایتسف غایب است
تیم‌های ایران و ایتالیا تا به حال 20 بار به مصاف هم رفته‌اند که تیم ایران موفق شده شش بار این تیم را شکست بدهد. ایتالیا یکی از ابرقدرت‌های والیبال جهان است که شکست دادن آنها کار هر تیمی نیست.این در حالی است که در آخرین رویارویی دو‌تیم هم،شاگردان کولاکوویچ 3 بر صفر بازنده بوده‌اند. نکته‌ای که در بازی بیست و یکم دو تیم به چشم می‌خورد غیبت ایوان زایتسف،ستاره بی چون و چرای ایتالیایی هاست که در لیگ ملت‌ها به میدان نخواهد رفت.
جدال 16 تیم برای قهرمانی
ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.
حمله به رکورد تک رقمی شدن
در دوره قبلی لیگ ملت‌ها تیم ایران به نتیجه‌ای بهتر از جایگاه دهمی نرسید.شاکردان کولاکوویچ اما امسال با‌تجربه‌تر هستند و می‌خواهند به تک رقمی شدن در جدول و جایگاه‌های بالایی فکر کنند.در دوره قبلی این رقابت‌ها تیم ملی والیبال روسیه با شکست فرانسه عنوان قهرمانی را کسب کرد.
ایران، برای 7 سال در گروه اصلی
تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت.
برنامه هفته نخست را ببینید
هفته نخست به میزبانی چین
جمعه ۱۰ خرداد: ایران ـ ایتالیا، ساعت ۱۲:۳۰
شنبه ۱۱ خرداد: ایران ـ چین، ساعت ۱۶:۳۰
یکشنبه ۱۲ خرداد: ایران ـ آلمان، ساعت ۱۲:۳۰

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها